Talsos tapis iedzīvotāju radīts Ziemassvētku eglīšu parks

Gaidot Ziemassvētkus, šogad Talsos iedzīvotāji paši radījuši sev oriģinālu notikumu – Ziemassvētku eglīšu parku. Līdz pat Zvaigznes dienai janvāra sākumā pie Talsu ezera būs skatāms iedzīvotāju radošais lidojums – vairāk nekā 30 īpaši dekorētas Ziemassvētku eglītes.

Viena aiz otras baltas Ziemassvētku eglītes šobrīd atceļo uz Talsu ezera promenādi. Vēlme iesaistīt vietējos iedzīvotājus un uzņēmējus pilsētas rotāšanā Talsus aizveda līdz idejai par Ziemassvētku eglīšu parku. “Sākumā domājām dabīgās eglītes, arī citas vietas tika apsvērtas, bet beigās mēs nonācām pie secinājuma, ka jāpaliek pie mākslīgām, tādām citādākām eglītēm, kas būtu ilgmūžīgas, un izvietot tieši promenādē,” saka Inese Bērziņa, vides dizainere.

Pieteikšanos Talsu novada pašvaldība izsludināja sociālajos tīklos, piedāvājot izdekorēt 30 eglīšu sagataves. Tās burtiski izķēra dažu stundu laikā. Bērziņa: “Tad mēs pasūtījām klāt vēl četras, jo bija tiešām cilvēki, kas lūdzās, ļoti, ļoti vēlējās iesaistīties un izrotāt.”

Izpausties katrs varēja, kā nu ienāk prātā, un gala rezultātos to arī var redzēt, jo dekorācijas radītas tik dažādās tehnikās. Uzņēmumi vairāk ieturējuši savas darbības tematisko stilu. Sandras Znotiņas ģimene ir viena no tām, kas tika pie papildus eglītēm, jo ļoti vēlējās akcijā iesaistīties.

Talsu mākslas skolai pēc nedēļas gaidāma pārvākšanās, un tam kā neliela iesildīšanās direktorei sanāca eglītes nogādāšana promenādē – pēc izdekorēšanas tā kļuvusi trīs reižu smagāka. “Mūsu eglīte ir taisīta no manas mājas salauztā spoguļa. Paldies manam bērnam, kuram netīšām izdevās saplēst, un mums tapa eglīte. Saka, ka acis ir dvēseles spogulis, māksla dvēseles spogulis. Šajā gadījumā būs tā eglīte – skatīsies eglītē un varēs savu dvēseli vai savu būtību saskatīt Talsos, ar Talsu fonu,” saka Katrīna Vīnerte, Talsu Mākslas skolas direktore.

Svētku akcijā iesaistījušies ne tikai talsinieki, bet atsaukušās arī ģimenes, skolas un bērnudārzi, organizācijas un uzņēmumi no citām novada vietām. Ziemassvētku parku veido trīs izmēru eglītes, sākot no viena metra un 20 centimetriem līdz pat diviem metriem. Bērziņa: “Mēs arī vēlējāmies, lai cilvēki var izvēlēties un kāds nepārvērtē savas spējas, tad varēja izvēlēties mazāko. Kas gribēja vairāk darboties, tie ar diviem metriem rēķinājās.”

Ziemassvētku eglīšu parks jau pabeigts, un Talsu novada iedzīvotāju radošais lidojums būs apskatāms līdz 6. janvārim.


Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par "ReTV Ziņas" saturu atbild SIA "Re MEDIA".

#SIF_MAF2023 | Foto: publicitātes