Talsu novadā muzejs aizsedz savu ekspozīciju

Talsu novada domes vadība uzdevusi visām pašvaldības iestādēm samazināt štata vietas par 25%, kā arī veikt citus budžeta grozījumus, kas 2024. gada budžetā atsevišķām iestādēm veido kopējo samazinājumu pat līdz 35%. Talsu novada muzejs uzskata, ka brutāli atņem pat tiem, kam nav ko atņemt, tāpēc šodien sācis savdabīgu protesta akciju, aizsedzot 25% savu ekspozīciju.

Šodien daļa Talsu novada muzeja piedāvājuma aizklāts ar melnu plēvi. Koši sarkanas, jau pa gabalu pamanāmas uzlīmes liecina, ka muzeja piedāvājums samazināts par 25%. “Protams, akcija vairāk ir par to, lai arī sabiedrība aizdomātos, ja nogriež mums, nogriež jau arī viņiem. Tie mūsu 25% jau ir arī viņu. Tiešām laikam ļoti kaitina, jo, arī paskatoties rīcības plānā, mēs redzam, ka visi šie algu samazinājumi nosedz labākajā gadījumā ¼ daļu no tās naudas, kas trūkst. Tātad problēma ir kaut kur citur. Un kāpēc iestādēm ir jāmaksā un jācieš par to, ka kaut kur kāds nav kaut ko izdarījis,” saka Uldis Jaunzems-Pētersons, Talsu novada muzeja direktors.

Talsu novada muzejs uzskata, liekot samazināt budžetu, netiek izvērtētas katras iestādes iespējas un kapacitāte, tāpēc daudzas iestādes vairs nespēs pilnvērtīgi pildīt savas funkcijas. Nemaz nerunājot par labi kvalificēto speciālistu došanos prom no novada labākas dzīves meklējumos, samazinot paša novada spējas veikt pilnvērtīgu nodrošinājumu visās jomās. Akcija ilgs līdz Talsu novada pašvaldības budžeta apstiprināšanai. Jaunzems-Pētersons: “Apmeklētājiem nav jācieš ilgtermiņā no tā, un muzejs tāpat, neraugoties uz visu, turpinās darīt. Protams, darbības funkcijas, nevis pieejamība, gan tiks stipri ietekmēta un daudzas lietas apstādinātas.”

Muzejs protestā aicina pievienoties arī citus – noraut filmas, izrādes, ielas notīrīt tikai par 75% un tā tālāk... Tikmēr šodien pašvaldībā iesniegts kultūras darbinieku pieteikums piketam budžeta izskatīšanas dienā, 21.februārī, kurā aicināti piedalīties arī amatiermākslas kolektīvi un arī iedzīvotāji.