Tēlnieks Andris Vārpa darbu izstādē runā ļoti personīgi

Andris Vārpa ir tēlnieks, kura darbi redzami daudzviet Latvijā. Viņa darbi glabājas arī izstāžu zāles “Arsenāls” krājumos, Mākslas savienības muzeja kolekcijā, kā arī citos muzejos. Tagad, savā septiņdesmitajā jubilejā viņš atklājis savu darbu izstādi “Personīgi”.

Andris Vārpa, tēlnieks: “Šajā izstādē es izstādīju tikai 4 portretus . Es uzskatu, ka tie portreti emocionāli piepilda šo zāli . Ja nebūtu šo zīmējumu gar sienām, protams, liktos drusciņ par maz, bet man palīdz tas, ka ir pietiekoši daudz mākslas arī pie sienām.”

Mākslinieks atzīst, ka izstādes nosaukums radies , jo katrs no šiem cilvēku portretiem ir viņam tuvi draugi. “Visi šie portreti ir manam tētim pazīstami cilvēki, kurus viņš ir veidojis, modeļiem klātesot. Viņš ir viņus ilgstoši veidojis, ar viņiem sarunājies un viņus visus ciena, un novērtē tā kā tādus cilvēkus, kurus viņam ir bijusi laime satikt, kādā noteiktā laika pariodā,” stāsta tēlnieka meita Arta Vārpa.

Andris Vārpa ir ne tikai tēlnieks - viņa darbu apvāršņi ir krietni plašāki, un uz to norāda arī mākslinieka meita, kura ir arī izstādes kuratore: “Tēlniecība un zīmējumi ir māksliniekam ļoti raksturīgs darba tandēms. Viņš ir ne tikai lielisks tēlnieks, bet arī izcils zīmētājs un tā viņam ir tāda kā tradīcija jau vairākus desmitus gadu, personālizstādēs rādīt gan savas skulptūras, gan zīmējumus, kurus viņš zīmē tādās kā sērijās.”

Izstāde būs apskatāma Valmieras muzejā līdz šā gada 5. decembrim un priecēs katru interesantu.