Tramvaja vadītāja slepkavam – 17 gadi cietumā

Kurzemes rajona tiesa paziņojusi saīsināto spriedumu Liepājas tramvaja vadītāja slepkavības lietā apsūdzētajai personai. 62 gadus vecajam Sajatam Abasovam piespriests 17 gadu ilgs cietumsods. No viņa tiks piedzīta desmit tūkstošu eiro morālā aizskāruma kompensācija, kuru saņems nogalinātā Agra Laugaļa dzīvesbiedre. Abasovs gan joprojām paliekot pie savas sākotnējās versijas, ka neesot vēlējies izdarīt slepkavību ar tīšu nodomu.

“Izvērtējot konkrētā nodarījuma apstākļus, kaitējumu, paša apsūdzētā personību un viņa atbildību ietekmējošos apstākļus šodien tiesas sēdē lūdzu piemērot brīvības atņemšanu uz 17 gadiem ar probācijas uzraudzību uz trim gadiem,’’ saka Elīna Nelma, Dienvidkurzemes prokuratūras prokurore (27.10.2021.). Kurzemes rajona tiesā šāds soda apmērs slepkavībā apsūdzētajam Sajatam Abasovam arī tika piemērots. Viņam brīvības atņemšanā tiek ieskaitīts arī aizturēšanā un apcietinājumā pavadītais laiks. Tiesa - pie šāda sprieduma nonāca, ņemot vērā pietiekamo pierādījumu apjomu - gan aculiecinieku teikto, gan videokameru ierakstus.

 “Nosakot sodu, tiesa ņēma vērā izdarītā nozieguma raksturu, ka tas ir izdarīts darba dienā, gaišā diennakts laikā, sabiedriskā vietā. Parasti šāda veida noziegumi tiek izdarīti sadzīves konfliktu laikā, lietojot alkoholiskos dzērienus, līdz ar to - šajā gadījumā izdarītajam noziegumam ir augsta bīstamības pakāpe,” saka Jānis Bumbieris, Kurzemes rajona tiesas tiesnesis.

Tāpat tiesa izvērtēja izdarītā nozieguma rezultātu - cilvēka nāvi, kā arī to, ka Abasovs rīkojies alkohola reibumā. Tiesa lēmusi par labu valstij no Abasova piedzīt nogalinātā tramvaja vadītāja Agra Laugaļa dzīvesbiedrei izmaksāto kompensāciju 2500 eiro apmērā, par labu cietušajai piedzīt desmit tūkstošu eiro morālā aizskāruma kompensāciju, kā arī 350 eiro par cietušajai sniegto juridisko palīdzību. Dienvidkurzemes prokuratūras prokurore Elīna Nelma īsi pēc sprieduma nolasīšanas TV Kurzemei telefoniski stāstīja, ka ir apmierināta ar tiesas piespriesto sodu. Arī cietušās personas dzīvesbiedres pieprasītās materiālās kompensācijas esot pamatotas atbilstoši tiesu praksei. Apsūdzētā Sajata Abasova advokāte atteicās sniegt interviju TV Kurzemei, taču, kā stāsta tiesnesis Jānis Bumbieris, aizstāvības taktika lietas izskatīšanas laikā bija nemainīga.

“Apsūdzētais neatzina, ka izdarījis slepkavību ar tiešu nodomu un, kā norādīja tiesā, ka nav vēlējies tramvaja vadītāju nogalināt, ka konflikta iemesls esot bijis tas, ka cietušais viņu mutiski rupji aizvainojis. Protams, kopumā par visu situāciju kā tādu apsūdzētais izteica nožēlu, lūdza piedošanu, taču šo nodomu nozieguma izdarīšanā viņš neatzina,’’ saka Jānis Bumbieris.

Desmit dienu laikā iesaistītajām pusēm ir iespējams lūgt tiesu sagatavot pilnu spriedumu. Tiesnesis Jānis Bumbieris atklāj, ka šāds iesniegums līdz ceturtdienas vakaram nav saņemts, taču, viņaprāt, to, visticamāk, darīs apsūdzētā puse ar nodomu pēc tam spriedumu pārsūdzēt. Jau vēstīts, ka šī gada 1. aprīlī Liepājā apsūdzētais Sajats Abasovs, būdams alkohola reibumā, esot saniknojies par vagona durvju neatvēršanu, tāpēc sadūris tramvaja vadītāju kaklā un krūškurvī, kā rezultātā iestājās cietušā nāve. 


Foto: Facebook, Liepājas tramvajs