Trešdaļa Ogres novada skolu neziņā par nākotni

“Ir jāizbeidz haoss, kas šobrīd notiek skolās,” - tā situāciju lielākā novada - Ogres novada - skolās raksturo pašvaldībā. Ogres novadā trešdaļā skolu ir problēmas ar testēšanu, kas skar teju četrus tūkstošus skolēnu. Un, ja skolās netiks veikta testēšana pirmdien, mācības var nākties organizēt attālināti.

Lielvārdes vidusskolā iknedēļas skolēnu un darbinieku testēšanu veic piektdienā. No laboratorijas siekalu testu komplektus skola saņēma vien ceturtdien pirms pulksten deviņiem vakarā, tos nogādājot medmāsai uz mājām. 

“Vecāki par vakardienas situāciju netika informēti, jo man bija pārliecība, ka mēs tiksim skaidrībā. Un mums pašiem iekšējs ir stress, bet medmāsa aicināja palīgā klašu audzinātājus un tikām galā,” saka Aivars Peisenieks, Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas direktors.

Jau vakar vēstījām par Ogres 1. vidusskolu, kur plānotāja testēšanas dienā laboratorija nepiegādāja siekalu testu komplektus. Kā šodien ReTV Ziņas informēja skolas direktore Nora Heinrihsone, joprojām divām no klasēm nav piegādāti testi. Kopumā novadā no 45 skolām, viena trešdaļa jeb 18 skolu ir problēmas ar testiem, kas skar teju četrus tūkstošus skolēnu.

“Mēs runājam par lielākajām novada skolām. Ogres tehnikumu, Ogres 1. vidusskolu, Ogres Valsts ģimnāziju, Ikšķiles vidusskolu. Skolas, kas ir ļoti neapskaužamā situācija, jo šos testus vai nu nav saņēmušas vispār, vai ļoti novēloti. Traģikomiskākais piemērs ir Ogres sākumskola, kurā šīs testu tūbiņas, materiālus saņēma vienpadsmitos vakarā, iepriekšējā dienā pirms nākamas dienas rītā paredzētas testēšanas,” saka Igors Grigorjevs, Ogres novada Izglītības pārvaldes vadītājs.

“Ir bardaks, jo neviens nenes atbildību. Ja ir noteikts, ka testēšana ir ceturtdienās no plkst. 8.00 līdz 8.30, mēs būtu kā vecāki tiesīgi iepriekš zināt, ka šī testēšana nebūs, jo mēs arī šos bērnus raujam stipri ātrāk uz skolu, mēs viņus nebarojam, mēs pat īsti nezinām, kā viņiem šis tests notiek,” pauž Solvita, Ogres skolnieka bērna mamma.

Ogres pašvaldībā skolās notiekošo raksturo kā haosu. “Mēs aicināsim ministra kungu, cienījamo Danielu Pavļutu, lai nāk uz diskusiju ar skolotājiem un vecākiem, un izrunātu šo te problēmu, kas notiek Ogres novadā, lai beidzot šis haoss izbeigtos, kas saistīts ar šo testu nodošanu,” saka Egils Helmanis, Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs.Foto: Freepik