Uldis Veits: ja vari palīdzēt, tad jāpalīdz

Raidījumā “Personības kods” viesojas Uldis Veits. Pēc izglītības ārsts, pēc aicinājuma – uzņēmējs. Sarunā par medicīnu, biznesu, atbalsta sniegšanu, suņiem un cilvēkiem.

No studijām medicīnā līdz savam uzņēmumam

Uldis Veits ir absolvējis Latvijas Medicīnas akadēmiju. Pēc studijām bija pasniedzējs Sarkanā Krusta māsu skolā. Ir maģistra grāds biznesa vadībā. 2021. gadā nodibināja un kopš tā laika vada savu uzņēmumu “Remedica”. 

Uldis raidījumā stāsta, ka abi viņa vecāki bija ārsti, savukārt mammas audžumamma pirmā Latvijas docente. Arī citi radinieki ārsti. “Nebija variantu, par ko es varētu kļūt. Tas, ka ļoti daudz gadus esmu pavadījis, mācoties par ārstu, iestājoties rezidentūrā, vēlākā dzīves periodā ir ļoti palīdzējis. Nekad nevaru cilvēkam ieteikt vai pārdot ko tādu, par ko pats neesmu pārliecināts, “iesmērēt” to, kas nemaz nav vajadzīgs.”

Rezidentūras laikā Uldi uzrunāja kāds no Somijas kompānijas. “Daļēji mainīju savu arodu, saglabājot saistību ar medicīnu.


Skats no malas un palīdzība

 “Biju jauns un ar ideālistisku domāšanu, domāju, ka, strādājot farmācijas industrijā, varu daudz ko palīdzēt un arī izmainīt medicīnā,” Uldis atceras, kā tas bijis deviņdesmito gadu vidū, kad sācis strādāt farmācijas kompānijā.

“Gan vecāki, gan vecāku radinieki toreiz zvanīja un teica – jā, kā tu tā tagad esi pametis medicīnu, mēs te visi dakteri, tu tagad būsi farmācijā… Es viņiem atbildēju – mieru, tikai mieru, es esmu saistīts ar medicīnu. Uzskatu, ka esmu daudz palīdzējis, ar skatu no malas mēģinājis izmainīt!”

Uldis uzsver, ka ar jauniem farmācijas produktiem un ādas kopšanas līdzekļiem iepazīstinot, ir jābūt dziļākām zināšanām nekā vienkārši pārdevējam. “Jebkas, ko uzliec uz ādas vai iedzer iekšķīgi, izmaina iekšējo pasauli.”


*

Gan dzīvē, gan arī darbā Uldis pieturas pie pozitīvās uzvedības modeļa veidošanas principiem, tā cenšoties visur radīt pozitīvu gaisotni un draudzīgas attiecības. Viņam ir svarīgi, lai blakus esošie jūtas labi. Uldis uzskata, ja ir iespēja palīdzēt, tad jāpalīdz! Ja ir, ar ko dalīties, – dalies! Labais vairo labo.

Vairāk par Uldi Veitu, viņa dzīves redzējumu, mīlestību pret suņiem raidījumā "Personības kods"!Foto: Ulda privātais arhīvs