Atrast otru pusīti, ar ko nodzīvot līdz vecumdienām, ir brīnums

Mīlestība ir viens no pasaules brīnumiem. Un jaunības trakumā atrast otru pusi, ar kuru kopā nodzīvot līdz pat vecumdienu briedumam, arī zināmā mērā ir brīnums. Siguldas novada pašvaldība Siguldas jaunajā pilī godinājusi Zelta pārus, kas roku rokā dzīves ceļā nogājuši jau 50 gadus.  

Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa: “Mēs, Sigulas novads, vienmēr esam mēģinājuši sevi raksturot kā ģimenei draudzīgu. Un tad, kad saka “ģimenei draudzīgs”, tad, pirmkārt, iedomājamies ģimenes ar maziem bērniem, ar to ņirbonu apkārt. Tās īstās vērtības jau nāk cauri paaudzēm – no vecākiem, no vecvecākiem, tāpēc iespēja gondināt šādus Zelta pārus nozīmē vēl jo vairāk pateikt, cik svarīgas ir ģimenes vērtības.” 

Svinīgajā notikumā tika sveikti seši pāri. Katram no tiem uz galda bija sagatavots tāds pats ziedu pušķis, kāds līgavai bijis kāzu dienā, pasākuma vadītāja katram Zelta pārim un sanākušajiem vēlreiz atgādināja viņu iepazīšanās stāstu un dzīves laikā kopā paveikto. Sigudas novada domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa Zelta pāriem pasniedz godinājuma dāvanas: “Mēs Zelta pāriem vēlreiz pasniedzām simbolisku laulību apliecību kā tādu ilgmūžības simbolu. Nu jau vairāku gadu garumā pasniedzam arī Siguldas 800-gades medaļas, kā Sigulda dzīvo ilgi, tā pāri dzīvo ilgi. Bez tā mēs katru gadu izvēlamies arī kāda Siguldas mākslinieka, amatnieka darinājumu, un šogad tas bija ļoti skaists šķīvis ar Siguldai zīmīgākajām lietām virsū.”

Lai gan laiki mainās, ģimenes vērtības un kāzu tradīcija Siguldas novadā vēl joprojām ir dzīva. Šeit ik gadu tiek reģistrētas aptuveni 300 laulības. Siguldas novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Inita Vīgante saka: “Siguldas novads vienmēr ir ļoti mīlēts. Šī ir mīlēta pilsēta gan ģimenēm, gan pāriem. Mūs izvēlas pāri gan no Daugavpils, gan no Liepājas. No visas Latvijas. Tie nav tikai siguldieši. Kad es prasu pāriem: “Kāpēc jūs izvēlaties Siguldu?” Viņi saka: “Kā? Te taču ir visskaistāk!” Es domāju, ka tas arī visu izsaka.”

Ja pašiem Zelta pāriem jautā, kas ir viņu ilgo attiecību veiksmes atslēga, tad atbildes ir dažādas. Zinaīda un Alberts Razumovski: “Pirmais jau ir atrast pareizo partneri. Tas ir galvenais. Pēc tam jau tur var stāstīt par to, ka, piemēram, sākumā jābūt kopējam budžetam, jāapmeklē visādi kopēji pasākumi utml.”

Mārīte un Imants Buši: “Noteikti uzticība, izturība, mīlestība. Izturība, uzticība, galvenais pildīt apsolīto – būt kopā gan veselība, gan slimībā. Ja to visu apsola un pilda, nekas nenotiksies slikts. Bet vēl ir svarīgi neklausīties kļauzas no sāniem, kā agrāk teica, bezdrāšu telefonu. To vismazāk vajag, klausīties var, tik neņemt galvā.”

Ināra un Agris Lēģeri: “Galvenais vakarā, kad iet gulēt, noteikti buču iedot, ar to arī viss beidzas. Problēmas mūsu laikos ir ļoti daudz, un tās visas jārisina ir, neviens jau cits mūsu vietā to nedarīs.”

Vēl svinīgajā pasākumā godinājuma dāvanas saņēma Ņina un Aleksandrs Isajevi, Ilga un Vladimirs Kavtaskini un Olga un Vaclavs Vabeļi. 

Šobrīd, reģistrējot laulības Siguldas novadā, svinīgo notikumu iespējams aizvadīt gan Siguldas jaunajā pilī, gan Mālpils vai Krimuldas muizā vai arī brīvā dabā. Par to visu ar dzimtsarakstu nodaļas pārstāvēm ir iepsējams vienoties.Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par sižeta saturu atbild SIA "VIDZEMES TV".

#SIF_MAF2023