Uz laiku slēgta jaunā Gāliņciema bibliotēka Ventspilī

Ventspilī slēgta Gāliņciema bibliotēka, kuru atvēra vien pirms pāris mēnešiem pilsētas svētku laikā. Jaunā un modernā ēka tika būvēta kā plaša atvērta tipa ēka ar milzīgu stiklojumu, modernām izolācijas un akustisko paneļu iespējām. Taču viens šāds Itālijā ražots akustiskais panelis nav izturējis un nokritis. Līdz ar to bibliotēku uz laiku nākas slēgt.

Ventspils valstpilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš: “Mēs bijām spiesti slēgt bibliotēku, es ļoti ceru, ka uz īsu laiku. Tika konstatēts, ka viens no akustisko paneļu dekoratīvajiem apšuvumiem norkita vienā telpā no griestiem. Tas, protams, nav labi, ja kaut kas tāds notiek tikko pieņemtā ēkā. Skaidrs, ka mēs nekavējoties uzaicinājām gan projektētājus, gan būvniekus. Kā to mēs labi saprotam, šim objektam ir garantijas laiks. Visi trūkumi, ja tādi tiek konstatēti, jānovērš tiem, kas šo centru būvēja.”

Konstatēts, ka šie apšuvuma paneļi, kas ir piegādāti no Itālijas, ir salīdzinoši jauns materiāls nav vēl plaši pielietots. Tie ir gara izmēra un arī liektas formas, kā bija izdomājis arhitekts. Tā rezultātā, uzņemot mitrumu, tie deformējas. Kā piebilst domes priekšsēdētājs, nav bijis paredzētas pietiekami plašas deformācijas šuves, lai šie apšuvuma paneļi varētu brīvi staigāt. Vītoliņš: “Projektētājs saka – nē, mēs neesam vainīgi, mums viss ir pareizi. Būvnieki saka – mēs esam būvējuši pēc projekta. Šajā trijstūrī – materiāla ražotājs, projektētājs un būvnieks – neapšaubāmi, ka vienmēr var apmaldīties, ja tā var teikt, un katrs mēģina aizstāvēt savu taisnību. Skaidrs, ka tie ir kaut kādi papildus izdevumi, lai šo problēmu novērstu.”

Būvnieks objektā jau ir ieradies, lai veiktu remontdarbus, ko paredz līguma garantijas. Pilsētas mērs piebilst, šis objekts – kā jau pārsvarā jaunbūves – ir radīts ar Eiropas fondu līdzekļu atbalstu, ir jāizpilda arī konkrēti kritēriji gan apmeklētāju skaita ziņā, gan jaunu pakalpojumu izveidē. Tā nav tikai bibliotēka, bet daudzfunkcionālais centrs. Par to, ka kritērijus izdosies izpildīt gan bažu nav, jo līdz gada beigām jāsasniedz 15 tūkstoši apmeklētāju, bet līdz šim bibliotēku apmeklējuši jau vairāk nekā 10 tūkstoši. Tāpat paredzētie seši pakalpojumi arī jau izveidoti un sniegti.

Laikā, kamēr Gāliņciema bibliotēka ir slēgta, grāmatas un citus materiālus var nodot un saņemt citās Ventspils struktūrvienībās.