Vai daļa ogrēniešu paliks bez apkures?

SIA “Re MEDIA” (ReTV) precizē informāciju par 2023. gada 11. oktobrī kanālā ReTV raidījumā “ReTV Ziņas”, kā arī portālos “retv.lv” un “delfi.lv” publicēto ziņu sižetu “Vai daļa ogrēniešu paliks bez apkures?”:

  • parādsaistības pret SIA “Ogres Namsaimnieks” ir mājas pārvaldniekam SIA “Namu pārvaldīšana”; 
  • par parādsaistībām atbildīgs ir pārvaldnieks SIA “Namu pārvaldīšana”, nevis dzīvojamās mājas Ausekļa prospekts 4 mājas vecākais. 

ReTV redakcijā saņēmta vēstule no Ogres iedzīvotāja R. Pāviška, kurā viņš norāda, ka sižetā pieminētais Pāviška kungs nav atbildīgs par parādsaistībām, kas izveidojušās Ausekļa prospektā 4 mājai.  

ReTV redakcija atvainojas R. Pāviškam par radušos situāciju. ReTV norāda, ka šajā gadījumā sižetā publicēts ir Ogres Ausekļa prospekts 4 mājas iedzīvotāja viedoklis.

-----

Iestājoties drēgnajam rudenim, vairākās pašvaldībās dzīvojamām mājām jau tiek pieslēgta apkure. Ogrē tas tiek darīts kopš pirmdienas. Tomēr daļai Ogrē esošo daudzdzīvokļu māju iemītnieku nav skaidrs, vai apkure tiešām būs. Tajās mājās, ko pārvalda uzņēmums “Namu pārvaldīšana”, iedzīvotāji ir neizpratnē par izliktiem paziņojumiem, ka apkure var netikt pieslēgta. 

Ogrēnietis Jurģis Lauvietis ar bažām gaida apkures sezonu. Viņš ir neziņā, vai apkure tiks pieslēgta, jo mājās izvietoti paziņojumi, kas vēsta, ka nama pārvaldnieks nav norēķinājies ar pakalpojuma sniedzēju. Bažas ReTV pauž arī citi uzrunātie iedzīvotāji, norādot, ka regulāri apmaksā komunālos rēķinus un ir neizpratnē par radušos situāciju. Jurģis atklāj, ka apsaimniekotāju “Namu pārvaldīšana”, kas apsaimnieko namus Ogrē un Salaspilī, izvēlējušies, jo mājas vecākais savācis parakstus no mājas iemītniekiem. “Pāviška kungs it kā pārņēma māju pārvaldīt. Uz Salaspili. Un mums uztaisīja parādus. Sen jau vajadzēja nomainīt. Mēs jau gribējām atpakaļ pie Ogres nākt. Bet pateica, ja būs šāds mājas vecākais, nevienu neņems pretī. Te terorizē visu māju, vāc parakstus, staigā pa dzīvokļiem un draud. Ar draudēšanu vāc parakstus!”

Jurģa pieminētā uzņēmuma “Namu pārvaldīšana” pārstāve Inese Lapiņa komentārus sniegt par radušos situāciju ReTV atteicās, kā arī norādīja, ka neviens cits no uzņēmuma nerunās. Sociālo tīklu platformā “Facebook” grupā “Ogre city”, kur iedzīvotāji aktualizē šo problēmu, viņa komentāros paudusi šādi: “Un tagad padomājam loģiski. Kāds sakars māju iedzīvotājiem ar divu uzņēmēju parādsaistībām. Atgādina mazu bērnu spēlītes, bet tomēr katram ļaunumam ir savs labums, paldies Grīnberga kungam, proti, pateicoties šāda veida paziņojumiem, iedzīvotāju parādi pret SIA “Namu pārvaldīšana” ievērojami sarūk. Riktīgu čaļu biznesa attiecības vajadzētu kārtot savstarpēji, nevis iejaucot iedzīvotājus…”

Savukārt SIA “Ogres namsaimnieks”, kuram ir līgums ar šo apsaimniekotāju, cer, ka parādi tuvākajā laikā tiks segti un mājām apkuri varēs pieslēgt. Tāpat valdes loceklis Kaspars Grīnbergs ReTV norāda, ka jebkurā gadījumā tiks meklēts risinājums. “Tas, ko mēs šobrīd sagaidām, ka līdz apkures sezonai ir nodzēsta lielākā daļa no parāda, kas ir izveidojies iepriekšējā apkures sezonā un nav vasaras sezonā nomaksāts.”

Daļa Ogres iedzīvotāju, neizvērtējot dažādus risku faktorus, noslēdzot līgumu ar apsaimniekotāju, palikuši ķīlnieku lomā. Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Ģirts Beikmanis: “Ja pārvaldnieks tiešām ir saņēmis naudu un nav samaksājis pakalpojuma sniedzējam, tad pārvaldnieks ir jāatlaiž. Manā skatījumā pret viņu jāvēršas tiesā.”

Lai izvairītos no šādiem gadījumiem, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijā aicina iedzīvotājus kārtīgi izvērtēt nama pārvaldnieku, kad tas tiek pieņemts. Būtiskākais ir, lai tas ir pilnībā atklāts pret māju iedzīvotājiem. 

Beikmanis: “Tā ir profesionalitāte. Ja pārvaldniekam ir profesionāli darbinieki, kuri būs atbildīgi par jūsu māju, mēs varam prasīt kaut kādu rezultātu. Ja tas viss tiek balstīts uz ļoti daudz dažādiem ārpakalpojumiem, tad varbūt tas ticamības līmenis nav tik augsts. Nākamais – kāda veidā sniedz atskaites, cik daudz sniedz šīs atskaites, cik ir pieejama informācija, cik atvērta ir kaut vai finanšu plūsma. Viens no galvenajiem jautājumiem. Tāpat pārvaldniekam, protams, var prasīt, kā tiek nokārtoti maksājumi tālāk, kādi ir mūsu mājas uzkrājumi.”

Ogrē apkures pieslēgšana sākta šīs nedēļas sākumā. Ja mājai netiek pieslēgta apkure, neskaidrību gadījumā var vērsties pie “Ogres namsaimnieka”.


#SIF_MAF2023 | Foto: Freepik; ilustratīvs