Valmierā “iekustina” seniorus

Lai pilsētas mikrorajonu iedzīvotāji apmainītos idejām, kā uzlabot dzīves apstākļus savā apkaimē, Valmieras novada fonds rīko domrades. Tās sekmējušās ar dažādām aktivitātēm, kalpoja kā impulss arī Jāņparka, mikrorajona, iedzīvotājiem. Tur aizvadīta nodarbība kopienas senioriem – porcelāna trauku apgleznošana. 

Valmieras Jauniešu mājā citādāka rosība – šo ēku tagad brīvdienās izmanto Jāņparka aktīvisti, kuri reizi mēnesī dažādām aktivitātēm pulcē seniorus. Telpas smaržo pēc terpentīna un krāsas – šoreiz vietējie mācās apgleznot porcelāna traukus. “No šabloniņa mēs izgriezām to, ko mēs vēlēsimies uz krūzītes dabūt. Otru pusīti kārtīgi nozīmējām ar zīmulīti, izveidojs šabloniņš, šabloniņu pielikām uz sava trauciņa, tad ar zīmulīti visas kontūriņas atkal izvilkām, līdz ar to mums nokopējās uz šķīvja, ar skočiņu pielīmējām, un tā mēs tikām ar bildīti uz šķīvja. Tagad atliek darboties ar krāsām,” stāsta valmieriete Ilze.

Sanākušie valmierieši par mākslinieces Kristīnes Zemļickas-Brālēnas vadīto meistarklasi izsakās pozitīvi. Vismaz ir vēl kāds cits veids, kā aizpildīt brīvo laiku un apgūt ko jaunu.  

Norišu rīkotāji – Jāņparka aktīvisti – stāsta, ka šī esot otrā nodarbība, kurā pulcējas apkaimes seniori. 

Jāņparka kopienas aktīviste Karīna Bērziņa: “Tiekamies reizi mēnesī ar senioriem. Mēs esam viņiem noorganizējuši kādu aktivitāti, viņi atnāk, viņiem nekas nav papildus jāmaksā. Vajag iekustināt šos mūsu seniorus. Viņi ir mūsu vērtība, no viņiem varam vēl iegūt daudz informācijas, mēs ar viņiem varam kopā būt.”

Pagaidām plānots, ka projekts varētu ilgt pusgadu. Tuvākajā laikā aktīvisti iecerējuši rīkot vingrošanu dabā, pārgājienu, nodarības, kas saistītas ar keramiku, literatūru, digitāliem rīkiem.