Valmierā siltumenerģijas tarifs samazinās par 14,7%

Valmierā siltumenerģijas tarifs no šodienas samazinās par 14,7%, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāvji.

Regulatorā informē, ka no šodienas lietotājiem Valmierā tiks piemērots "Valmieras ūdenim" apstiprinātais siltumenerģijas tarifs 135,19 eiro apmērā par megavatstundu (MWh), kas ir par 14,7% mazāk nekā līdz šim spēkā esošais. Tarifa samazinājums ir saistīts ar iepirktās siltumenerģijas izmaksu samazinājumu. 

Komersants siltumenerģiju iepērk no trim siltumenerģijas ražotājiem, tostarp AS "Valmieras piens", kam SPRK apstiprinājusi par 38,6% zemāku siltumenerģijas ražošanas tarifu - 208,34 eiro par MWh. 

Lietotāji turpinās saņemt daļu no valsts atbalsta, ņemot vērā, ka tarifs pārsniedz 68 eiro par MWh slieksni. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 101,6 eiro par MWh.

Siltumenerģijas tarifiem līdz 150 eiro par MWh valsts kompensē 50% no tarifa, kas pārsniedz noteikto slieksni - 68 eiro par MWh. Savukārt no tās daļas, kas pārsniedz 150 eiro par MWh, valsts kompensē 90%.

SPRK tarifus apstiprina bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), norādītie tarifi ir bez PVN.


Foto: Freepik