Valmieras florbolistiem sezona izdevusies

Valmieras florbola komanda šajā sezonā ieņem pirmo vietu. Šobrīd ir aizvadītas visas izslēgšanas spēles, atlicis vien viens nepadarīts darbs – uzvara finālā. Kā komanda gatavojas lielajam finālam?

Valmieras florbola komanda nesen kā iekļuva lielajā finālā, pārliecinoši uzvarot Ķekavas komandu izslēgšanas spēlēs līdz četrām uzvarām, atstājot ķekavniekus bez ne viena punkta. FBK “Valmiera” galvenais treneris Ingus Laiviņš: “Pretinieks nebija tik naidīgs, viņš mēģināja spēlēt standarta florbolu, nevis izteiktu playoff – cīņas spēli. Mēs bijām labāk sagatavojušies. Zinājām, ko no viņiem gaidīt. Viņi nebija neko mainījuši savā darbībā, un mums bija vieglāk gatavoties, attiecīgi varam palikt pie savas spēles un plāna, nekas nav jāmaina.”

Arī komandas kapteinis Mārtiņs Broks uzsver, ka šī sezona ir ļoti labi izdevusies. “Rādām kvalitatīvu sniegumu, laukumā esam ļoti saliedēti, arī smagi strādājam, tāpēc pagaidām ir ļoti labi rezultāti. Komandas gars ir lielisks. Pie uzvarām citādāk nemaz nevar būt. Tā kā tajā ziņā viss ir kārtībā. Esam ļoti pozitīvi un gatavi cīņām. Komandai ir jābūt vienotai kā dūrei. Tad arī viss notiks. Ja būs iekšējās nesaskaņas, tad bieži vien rodas problēmas arī uz laukuma – tas viss atspoguļojas.”

Viens no rezultatīvākajiem spēlētājiem komandā Gvido Lauga iemta 27 vārtus un atdeva 13 rezultatīvas piespēles. Viņš atzīst, ka uztraukums ir jūtams pirms lielā fināla. “Sen nav būts finālā. Foršas sajūtas. Sezona pagaidām ir izdevusies. Vēl viens solītis ir jāpaveic, lai pa visam 100% būtu izdevusies. Kopumā ļoti labi.”

 Vienam no jaunākajam komandas spēlētājam ir vien 16 gadi, un šī ir pirmā sezona Latvijas augstākajā līgā. FBK “Valmiera” spēlētājs Adrians Bukšs: “Uz sezonas beigām esmu iejuties. Komanda ļoti ātri pieņēma mani – palīdzēja, deva padomus, daudz ko var mācīties. Gudri cilvēki, gudri spēlētāji, daudzi ar lielu pieredzi. Ir arī jauno spēlētāju konkurence pirmajā gadā. Ir uztraukums jau tagad, kaut vai fināls ir ļoti tālu – treniņos tu zini, kam tu trenējies, kas ir tavs mērķis. Sezonā zini nākamo, aiznākamo pretinieku. Tagad tu saproti, ka ir izšķirošā spēle. Tu esi ticis tur, kur sezonas sākumā tika nolikts augstākais mērķis. Treniņos ir lielāka atdeve, jo finālā būs jārāda perfekts sniegums. Sezonā vari spēlēt labi un, vēlams, perfekti, tad finālā drīksti tikai perfekti spēlēt.”

Valmierieši regulāro sezonu noslēdza ar 16 uzvarām un vien ar četriem zaudējumiem. Laiviņš: “Domāju, ka jebkura komanda būtu apmierināta par šādu sniegumu. Gribas piebilst, ka tie četri zaudējumi ir trīs pagarinājumā vai pēcspēles metienos, tad pamatlaikā esam zaudējuši vienu spēli šogad. Domāju, ka tas ir vairāk kā labs sniegums sezonas garumā.”

Komandas galvenais treneris uzsver, ka, gatavojoties izšķirošajai spēlei, taktika netiks mainīta. “Zinām, ka tas strādā, un šobrīd mainīt būtu diezgan bīstami. Maz laika, lai sagatavotos pilnvērtīgi. Noteikti skatīsmies, ko pretinieks dara pēdējās spēlēs, tieši playoff izskaņā, un mēģināsim kaut kādas pozīcijas uzlabot paši savā spēlē ar bumbu, bet ne aizsardzībā.”

Sieviešu konkurencē Valmieras novads var lepoties ar to, ka finālā spēlēs arī pašreizējā čempione  – Rubenes sieviešu komanda.

Valmierai lielajā finālā stāsies pretī Lielvārdes komanda, kas uzvarā līdz četrām spēlēm sagrāva ar 4 pret 1 Ulbrokas komandu. Par trešo vietu cīnīsies Ulbrokas komanda un Ķekavas. Cīņa par uzvaru lielajā finālā būs skatāma klātienē “Arēnā Rīga” 15. aprīlī.