Valsts policija pabeidz izmeklēšanu kriminālprocesā par slepkavības mēģinājumu

Šā gada janvārī Valsts policijas amatpersonas Kuldīgā aizturēja kādu vīrieti, kurš veica uzbrukumu sievietei ar mērķi viņu nonāvēt. Vīrietis iedvesmojies no seriāliem par sērijveida slepkavām un vēlējies noskaidrot, kas notiek brīdī, kad izgaist cilvēka dzīvība. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ziemeļkurzemes iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par sievietes slepkavības mēģinājumu Kuldīgā un nodevuši krimināllietas materiālus prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

13.janvārī ap pulksten 23.20 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Kuldīgā, kādā īpašumā noticis konflikts, kā rezultātā sievietei nodarīti miesas bojājumi. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas noskaidroja uzbrucēja – jauna vīrieša identitāti un uzsāka meklēšanas pasākumus, taču vainīgā persona slēpās no policijas, līdz viņa tēvs pierunājis viņu atzīties, pēc kā vīrietis piezvanījis Valsts policijai un atklājis savu uzturēšanās vietu.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas naktī no 13. uz 14.janvāri aizturēja vīrieti un nākamajā dienā, 15.janvārī devās uz tiesu lūgt piemērot aizturētajam drošības līdzekli – apcietinājumu, kas stājās spēkā.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka aizturētais ar cietušo ir seni paziņas un vīrietis pie sievietes ieradies ar mērķi viņu nogalināt. Vīrietis iepriekš lasījis grāmatas un skatījies seriālus par sērijveida slepkavām un ieguvis informāciju par to, kā nogalināt cilvēku, ko arī nolēmis īstenot. Vīrietis ar viltu izvilinājis sievieti ārpus mājokļa – koridorā un sācis uzbrukumu, nodarot miesas bojājumus.

Sievietei tika sists ar āmuru un kulakiem, viņa tikusi žņaugta, pēc kā uzbrucējs ar plastmasas stieni dūris viņai kaklā un, lai pabeigtu slepkavību, uzlicis ceļgalu uz kakla un spiedis, līdz sievietes ķermenis atslābis un nekustējies. Vīrietis, domājot, ka sieviete noslepkavota, pametis notikuma vietu.

Kaimiņiene izsaukusi Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekus, kuri sievieti nogādāja medicīnas iestādē, savukārt sievietes meitiņa, kura atradās dzīvoklī, nodota radinieku aprūpē. Sieviete izdzīvoja šo uzbrukumu.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas par notikušo uzsāka kriminālprocesu par slepkavības mēģinājumu. Vīrietis iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā un kriminālprocesā aizturētajam tika noteikta kompleksā tiesu psiholoģiskā-psihiatriskā ekspertīze un viņš atzīts par pieskaitāmu.

Valsts policijas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā. Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.


Foto: Valsts policija