Ventspilī izmēģinājuma režīmā atver pirmo masveida vakcinācijas centru

Plānots, ka aprīlī visā Latvijā darbu būs gatavi uzsākt visi masu vakcinācijas centri. Tādēļ šodien kā ģenerālmēģinājums tika atvērts B līmeņa vakcinācijas punkts Ventspilī. Vakcinācijas jauda šajā punktā tiek paredzēta vairāk nekā 1000 personu dienā, bet šodien “AstraZeneca” vakcīnu saņēma 310 iedzīvotāji.

Līdz pusdienas laikam bija savakcinēti jau pirmie 90 pacienti. Cilvēku plūsmu palīdzēja regulēt Nacionālie bruņotie spēki. Ieeja tiek plānota pa vienu pusi, savukārt izeja - jau pa citu.

Ventspils vakcinācijas centra vadītāja Karina Paņioglu saka: “Tātad ik pa piecām minūtēm nāk pie galdiņa cilvēks. Viņš sākumā aiziet pie ārsta, pēc tam viņš iet pie reģistratora reģistrējas. Viņam tiek iedota kartiņa ar viņa pierakstu uz nākamo reizi, kad jābūt, cikos jābūt, kur jābūt. Tad pie māsas tiek veikta vakcinācija, beigu noslēguma posmā reģistrējam šo faktu e-veselībā. ”

Centra darbība tika filmēta, to analizēs, kā arī plānots uzfilmēto mācību materiālu nodot citiem liela mēroga vakcinācijas punktiem. Šīs dienas vakcinācijas procesu plānots izvērtēt jau tuvāko dienu laikā.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts saka: “Viena lieta ir vakcīnu pieejamība, otra lieta - cilvēku gatavība. Šobrīd mēs esam tajos apstākļos, kādi viņi ir. Mēs esam iedalījuši Ventspils centram cilvēku sarakstu, kurus varēja pagūt apzināt. Droši, ka varētu vēl raitāk. Šobrīd var redzēt, ka cilvēki ir, tiek apkalpoti, bet vēl varētu.”

Gan iedzīvotāji, gan arī Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs pauda satraukumu, vai vakcīnas Latvijā tiks piegādātas savlaicīgi un pietiekamā skaitā.

Daniels Pavļuts: “Šobrīd ceļā uz Latviju ir un pa daļai jau saņemti ir gandrīz 70 tūkstoši vakcīnu. Burtiski vienas nedēļas ietvaros mēs saņemam pusi no tā, kas ir saņemts pēdējos trīs mēnešos. Katru aprīļa nedēļu tā nebūs, bet aprīlī mēs sagaidām, ka vakcīnas būs trīs reizes vairāk nekā iepriekšējos trīs mēnešos.”

Šobrīd vakcinācija tiek veikta tikai konkrētām prioritārām grupām. Kā skaidro Daniels Pavļuts, tad, iespējams, jau jūnijā vakcināciju varēs saņemt jebkurš iedzīvotājas pēc savas brīvas izvēles.


Foto: unsplash.com