Ventspilī sniega tīrīšanu uzsāka jau trijos naktī

Jau vakar tika izsludināts dzeltenais brīdinājums par iespējamo puteni un apgrūtinātu braukšanu uz Latvijas ceļiem. Arī šodien dienas gaitā autovadītāju ievērībai tika sniegti dažāda veida brīdinājumi par neizbraucamiem ceļa posmiem gan Pierīgā, gan Vidzemē. Un šis rīts ziemīgu pārsteigumu sagādāja arī ventspilniekiem. Aizvadītās nakts laikā arī tur sasnigusi bieza sniega sega. 

Sniegputeņa dēļ ļoti apgrūtināti braukšanas apstākļi joprojam saglabājas uz starppilsētu ceļiem, bet pilsētās ielu tīrīšanu veic sadalot tās pēc transporta intensitātes un ielu nozīmības. Kā pirmās attīra tranzītielas un tiltus. Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Aigo Gūtmanis: “Kas ir būtiski, “Labiekārtošanas kombināts’’ vasarā bija veicis aptauju starp uzņēmējiem, ar kuriem varētu vienoties par iespēju arī viņiem savu tehniku piesaistīt pie šiem tīrīšanas darbiem, ja tāda nepieciešamība būs. Ja kombināts netiks galā, tad tiks aicināti papildus spēki uz šiem tīrīšanas darbiem.”

Kā skaidro Ventspils komunālā pārvalde, sniega tīrīšana uzsākta jau trijos naktī, piesaistot 11 transporta vienības, diemžēl visas Ventspils ielas, kuru kopgarums sasniedz 200 kilometrus, vienlaicīgi notīrīt nav iespējams. Ziemas periodā apgrūtinātāka ielu tīrīšana ir iekšpagalmos, kur regulāri ir novietotas automašīnas stāvēšanai. Ģirts savu vietu automašīnas novietošanai atracis jau vakar, šorīt turpina darbu.

Lai organizētu pilnvērtīgu autostāvvietu attīrīšanu no sniega, mājas apsaimniekotājam uz noteiktu laiku ir jāorganizē stāvvietu atbrīvošana. Arī sētniekiem šajā laikā nākas darbu veikt vairākkārt, bet Ventspils pilsetas sasitošie noteikumi paredz, ka katram namīpašniekam jānotīra arī ēkai pieguļošā tritorija.

Ziemas apstākļos, īpaši spēcīga sniegputeņa laikā pilsetās jānodrošina sadzīves pakalpojumi, piemēram, atkritumu izvešana, tāpēc no sniega jāattīra arī konteineru novietnes pretējā gadījumā atkritumu izvešana varētu būt traucēta. Tāpat netīrītos iekšpagalmos sarežģīti iekļūt Neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnām un ugunsdzēsības dienestam. Savukārt sētniekiem, lai varētu veikt pilnvērtīgu trotuāru tīrīšanu, Ventspilī ieviesta prakse, ka ielu malās ir novietotas kastes ar bezmaksas smilts un sāls maisījumu