Ventspilniekus satrauc lidojumi virs pilsētas

Vairāki ventspilnieki izteikuši satraukumu par vakaros virs Ventspils lidojošām lidmašīnām un vērsušies arī pie pašvaldības pēc skaidrojuma. Ventspils lidostas pārstāvis aicina ventspilniekus nesatraukties, jo virs pilsētas zemu lidojošās lidmašīnas ir mācību lidojumi, kurus veic “airBaltic” pilotu akadēmija un tās studenti. 

SIA “Ventspils lidosta” valdes loceklis Juris Tovstuļaks: “Kopš pilotu akadēmija savu bāzes vietu izveidoja Liepājā primāri, viņiem tur ir mācību centrs, kur jaunie piloti mācās teoriju, tad uzsāk lidojumus. Tad, ņemot vērā, ka viņi paplašinās, arvien aktīvāk izmanto arī Ventspils lidlauku.”

Arī nakts mācību lidojumi ir būtiska jaunu pilotu lidojumu apmācības sastāvdaļa. Lai mazāk traucētu iedzīvotāju naktsmieru, šogad mācību lidojumu veikšana diennakts tumšajā laikā uzsākta ātrāk kā citus gadus. Martā tie notiek jau pēc pulksten 19.00.

Ņemot vērā, ka virziens, no kura lidmašīna tuvojas lidlaukam un skrejceļam ir atkarīgs no vēja virziena, pastāv iespēja, ka gaisa kuģu nosēšanās notiks no pilsētas puses, tomēr “airBaltic” pilotu akadēmijas pārstāvjiem ir lūgts pēc pusnakts maksimāli izvairīties no pārlidojumiem virs pilsētas, pamatā piezemēšanos un pacelšanos veikt no Vārves pagasta puses.

Ventspils starptautiskā lidosta šobrīd darbojas kā atbalsta lidosta, tās kapitāldaļas pieder pašvaldībai, bet vairāk nekā 60 tūkstošu lielu finansējumu ik gadu sniedz arī valsts.Foto: Ventspils lidostas foto