Vēža pacientu rehabilitācijas centra izveidei Dignājā nepieciešams ziedotāju atbalsts

Jēkabpils novada Dignājas pagastā tiek veidots psihosociālās rehabilitācijas centrs onkoloģijas pacientiem. Centrs top vēsturiskā ēkā, un tās pārbūve ilgst jau 11 gadus. Joprojām nepieciešama ziedotāju palīdzība, lai varētu pabeigt remontu un aprīkot telpas ar visu nepieciešamo.

Kādreizējo Dignājas pagasta valdes ēku biedrība “Dzīvības koks” sāka atjaunot 2012.gadā, un līdz šim brīdim ar valsts un pašvaldības atbalstu, kā arī uzņēmumu un privātpersonu ziedojumu palīdzību ir paveikts ļoti daudz – atjaunota ēkas ārpuse, ielikti jauni logi un durvis, tāpat veikti daudzi citi darbi. Šobrīd turpinās telpu remonts. Ēka tiek rekonstruēta ar mērķi tajā izveidot psihosociālās rehabilitācijas centru onkoloģiskajiem pacientiem.

Gunita Berķe, biedrības “Dzīvības koks” valdes priekšsēdētāja intervijā vēstīja: “Mēs jau esam tuvu finišam, un es ļoti ceru, ka mēs šogad šo ēku pabeigsim. Tad tur būs regulāras psihosociālās rehabilitācijas programmas, kurās var pieteikties cilvēki no visas Latvijas. Tā būs Jēkabpilī nacionālas nozīmes vieta, kur cilvēki varēs braukt un dažādās programmās pieteikties.”

Pagaidām psihosociālās rehabilitācijas programma notiek īrētās telpās, kas nav ērtas un nav piemērotas šāda veida pakalpojumiem. Programmu finansē valsts, un tās laikā ar pacientiem un viņu tuviniekiem strādā psihologs, mākslas terapeits, uztura speciālists un dažādi citi speciālisti. Ir arī lekcijas par to, kā sadzīvot ar slimību un kā veselības uzlabošanai var izmantot dabas veltes. Lai rehabilitācijas programmu varētu sākt īstenot jaunajā vietā, vēl nepieciešams pabeigt telpu remontu un iekārtot telpas ar visu nepieciešamo.

“Tur ir vajadzīgs pilnīgi viss,’’ ReTV atzīst Gunita, “– sākot ar gultu, aizkariem, lampām, skapīšiem, plauktiem, vannas istabas skapīšiem. Dušas būs, bet vienalga jābūt vietai, kur mantas nolikt. Vesela rinda sadzīvisku lietu – karotes, krūzes. Man garāžā jau ir vairāki šķīvju komplekti, jo cilvēki ved un dod. Bet vēl ir vajadzīgs, jo mēs plānojam, ka tur vienlaikus var uzturēties 30 cilvēki.”

No sabidrības tiek gaidīti gan mantiskie, gan finansiālie ziedojumi. Šā gada janvārī tika uzsākta ziedojumu vākšanas akcija “Dzīvības koks” par visiem un visi par Dignāju”. Arī Jēkabpils novada pašvaldība projektam piešķīra 30 tūkstošus eiro, bet labiekārtošanas darbiem vēl ir nepieciešami aptuveni 20 tūkstoši eiro. Par ziedošanas iespējām sīkāka informācija pieejama biedrības mājaslapā www.dzivibaskoks.lv.