Vidzemes Augstskolu skar vīruss; augstskolām jārēķinās ar vīrusa skartiem studentiem

Tāpat kā cita augstākās izglītības iestādes, arī Vidzemes Augstskola nav izņēmums, kuru skāris Covid-19. Vai un kā tas ietekmē mācības?

Jau nedēļas sākumā Vidzemes Augstskolas studenti aktīvi dalījās ar ziņām, ka mācību iestādi skāris vīruss. “Ir šie Covid-19 saslimušie, arī manā kursā ir viena persona. Līdz ar to - mēs skaitāmies kontaktpersonas, bet, paldies Dievam, lielākā daļa no kursa ir vakcinējušies. Tā drošības sajūta ir lielāka, arī daudzi aizgājuši testu nodot un ir pārliecinājušies, ka ir negatīvs,” saka Nora Ziemele, Vidzemes Augstskolas pirmā kursa studente.

To, ka ir saslimušie, ReTV Ziņām atzīst arī Vidzemes Augstskolas pārstāve. “Divi gadījumi, abi divi studenti ir bijuši vakcinēti, tātad - nav problēmu. Līdz ar to - mums ir visi veikti pasākumi nepieciešamie, kontaktpersonu saraksts ir nosūtīts, bet sakarā ar to, ka mūsu augstskolai ir ļoti laba šī aptvere, mums ir 82%. Tad mums nav šobrīd nekādas īpašas attālinātas pāriešanas vai kaut kas cits, mums viss notiek, turpinās,” saka Maira Leščevica, Vidzemes Augstskolas akadēmiskā prorektore.

Tie, kuri nav vakcinēti pret Covid-19, tiem būs jābūt pašizolācijā. Vidzemes Augstskola turpinās mācības klātienē. 


Foto: Freepik