Viesītes apkārtnes mežā izvēlēta Jēkabpils pilsētas galvenā Ziemassvētku egle

Jēkabpils galvenā svētku koka titulam izraudzīta egle, kas aug aptuveni 40 kilometru attālumā – “Latvijas Valsts meži” Dienvidlatgales reģiona teritorijā. Pirms egles zāģēšanas tika uzņemts video ar Jēkabpils pilsētas domes vadības un rūķu piedalīšanos.

Jēkabpils Tautas nama kultūras pasākumu organizatore Santa Skosta pauž, ka, ņemot vērā valstī noteikto ārkārtas situāciju, kopīgā egles iedegšanā tikties nedrīkstēs, tādēļ top Jēkabpils Ziemassvētku egles stāsts. Tajā rūķi stāstīs, kā tiek sameklēta pilsētas egle. Viņa piebilst, ka stāstu video formātā varēs redzēt Jēkabpils Kultūras pārvaldes sociālo tīklu profilos, kā arī mājaslapā.

Pagājušogad Jēkabpilī tika uzstādīta mākslīgā egle, un arī šogad domes vadībai bija dažādas inovatīvas idejas, bet tika nolemts atgriezties pie gadiem ilgās tradīcijas – dabīgās egles. Aivars Kraps, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs, stāsta, ka pirmā ideja, ko izskatīja, bija metāla karkass ar daudzām eglītēm. Speciālisti esot pārliecinājuši, ka nav īstais laiks – laika apstākļi decembrī bieži ir plusos, kā rezultātā līdz Jaunajam gadam mazo eglīšu skujas būs nobirušas. Kā otru variantu izskatīja arī mākslīgo egli, taču to šogad diemžēl nevarēja atļauties.

Jēkabpils pilsētas domes Teritorijas plānošanas nodaļas vadītāja Kristīne Garde stāsta, ka, tā kā šogad ir dzīvā egle, rotājumi atšķirsies no pagājušā gada – mākslīgās egles rotā pēc citiem principiem. Viņa piebilst, ka šogad rotājumi būšot krāsaināki – krāsainas bumbas, kā arī krāsainas gaismas. Tas ir, šajā drūmajā periodā centīsies padarīt egli košu, jautru un dzīvespriecīgu.

Kad darbinieki ievietojuši egli piekabē, nostiprinājuši zarus, Ziemassvētku koks varēja sākt ceļu uz pilsētu. Drīzumā egle tiks izrotāta, bet svētku gaismas tajā iemirdzēsies šajā nedēļas nogalē. Precīzs laiks netiek izpausts, lai neveicinātu cilvēku pulcēšanos vienā laikā.