Zemgalē top jauni tūrisma objekti

Vairāk nekā simts gadu senais šķūnis Jelgavas novada Lielplatones pagastā piedzīvo savu atdzimšanu. Par bijušajiem laikiem vēl atgādina sēklu šķirojamā mašīna, ko jaunie šķūņa saimnieki - divas jaunas ģimenes - nolēmuši saglabāt.

“Pasaku šķūņa” saimniece Aija Kasemira stāsta: “Turpmākā šķūņa darbība būšot saistīta ar pasakām, un tā otrā galā jau tapusi pirmā miniatūru ekspozīcija - ezīšu pilsēta.”

Jana Kļavinska, miniatūru māksliniece, “Pasaku šķūņa” saimniece, pauž: “Ežu mājiņas arī tiks apdzīvotas ar ežu bērniņiem, kas šajā pilsētiņā būs iedzīvotāji, būs arī nelieli scenāriji. Mums likās, ka ežuks ir ļoti jauks tēls, jo viņš ir ziņkārīgs, nebēdnīgs, un, ja ir kādas briesmas, viņš saraujas kamoliņā, bet nebēg. Tas mums liekas tā zīmīgi, ka arī mēs nemuksim, bet padomāsim un iesim atkal tālāk ar tādu pašu ziņkārību.”

“Pasaku šķūnis” būšot aktivitāšu centrs, kas ģimenēm ar bērniem ļaus pavadīt dienu bez datora un ieraudzīt lauku skaistumu.

Aija Kasemira: “Te ir tāds komplekss risinājums - vēsture, kultūra un izglītība. Te viss vienā šķūnī iemājos trīs dimensijas, un tāpēc mums likās, ka šī vieta ir tā, ko mēs ņemam un riskējam.”

Ideju, kā nodarbināt un piesaistīt tūristus, esot daudz. Viena no Janas vīzijām - pļavā izveidot nelielu kafejnīcu - jau redzama ezīšu pilsētā. Tikmēr Kasemiru ģimene iecerējusi arī apvienot jau esošos mājražotājus un apkaimes tūrisma objektus vienā maršrutā. 

Šis gan nav vienīgais jaunais tūrisma objekts, kas viesu uzņemšanai ne tik labvēlīgajā laikā top Zemgalē. Aktīvi rosās arī jaunie piļu un muižu saimnieki, bet Nākotnē top iedvesmas parks.

Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” prezidente Asnāte Ziemele saka: “Mums jau valstī kaut kādu pievienoto vērtību ir jārada. Nav mums saules un zilas jūras, mums jārada tie produkti un pakalpojumi, ar ko tos tūristus aizraut - kaut ko jaunu, kaut ko svaigu. Es domāju, ka šitā vasara būs tāda pati (kā iepriekšējā), un cilvēki ceļos paši savā valstī.”

Nebaidot arī “zaļo sertifikātu” ieviešana. Asociācija cer, ka tas ļaus pašmāju tūrisma objektiem darboties vēl drošāk un plašāk.