Ziemassvētkos aicina misēs piedalīties attālināti

Aptuveni 20 cilvēki piedalās dievkalpojumā Ludzas Romas katoļu baznīcā. Baznīcas lielums gan atļauj lielāku skaitu, tomēr, kā novērojis draudzes prāvests, ārkārtējā situācijā iedzīvotāji ir piesardzīgāki, kā arī biežāk dievkalpojumus vēro attālināti. Iespēja rasta ar sociālo tīklu palīdzību. Svētās mises internetā pārraida draudzes arī Balvos, Daugavpilī, kā arī citviet.

Rodions Doļa, Ludzas Jaunavas Marijas Debesīs Uzņemšanas draudzes prāvests, stāsta, ka translācijā piedalās ne tikai paši draudzes locekļi, bet arī cilvēki no citām vietām. Par Covid-19 viņš pauž, ka riskanti esot visur – baznīca no tā nav izslēgta.

Kāda Ludzas iedzīvotāja Ināra atzīst, ka, tā kā ir medicīnas darbinieks, saprotoši skatās uz visiem ierobežojumiem, tādēļ uz baznīcu iet mazāk. Viņa pieļauj, ka ir cilvēki, kuriem to vajag vairāk nekā viņai – cilvēkiem, kuriem nav interneta.

Arī citi uzrunātie draudzes locekļi uzsver, ka uz baznīcu dodas retāk, atbalsta ierobežojumu ieviešanu arī šeit. Helēna pauž, ka visus ierobežojumus ievēro. Viss esot kārtībā, kā arī viņai šķiet, ka baznīcā viss ir sakārtots kārtīgi.

Protams, lielākais ticīgo skaits pulcējas baznīcā tieši svētku laikā. Bīskaps Jānis Bulis aicina Ziemassvētku misēs piedalīties attālināti: televīzijā, radio, sociālajos tīklos. Viņš pauž:  “Dievs pieņems mūsu lūgšanas arī, ja mēs klausīsimies pa radio vai arī televīzijā.”

Katoļu baznīcas pārstāvji mudina ticīgos izvērtēt visus riskus, svētkus svinēt mierīgāk un klusāk, nekā citus gadus. Jānis Bulis aicina: “Aicinu visus būt ļoti atbildīgiem šajā sarežģītajā situācijā un rūpēties ne tikai par savu, bet arī līdzcilvēku, savu tuvinieku veselību un drošību!” Viņš novēl arī siltus, gaišus Kristus dzimšanas svētkus, kaut gan tie tiks svinēti šajā gadā citādāk.

Jāpiebilst, ja gadījumā svētku dievkalpojumus tomēr apmeklēs vairāk cilvēku, tiks nodrošināta to izskanēšana baznīcas dārzos ar skaļruņu palīdzību.