Ar mūziku cenšas izstāstīt to, kas notiek sirdīs

Kopš kara sākuma Ukrainā, braukājot pa dažādām Eiropas pilsētām, savus koncertus turpina mūziķu apvienība no Ukrainas  “Prime Orchestra”. Priekšnesumu laikā viņi stāsta Eiropas publikai par savu personīgo pieredzi, par kara šausmām, rāda video, aicina palīgā ukraiņus un izsaka pateicību visiem, kam nav vienaldzīga situācija Ukrainā. Krosoveru orķestris ir no Harkivas šobrīd dzimtenē atgriezties nevar, bet turpina turneju un organizē ziedojumu vākšanu.

“Prime Orchestra” producents Maksims Maksimenko: “Šoreiz mēs pērkam medicīnas aprīkojumu ievainotajiem karavīriem Ļvivas klīnikā, kam nepieciešama rehabilitācija. Tāpat par ziedojumiem mēs pagājušajā nedēļā Prāgā nopirkām mikroautobusu, lai varētu evakuēt iedzīvotājus no frontes zonām Harkivas apgabalā.”

Vakar vakarā ar jaunu programmu, kuras nosaukums ir “Rock sympho show”, ukraiņu grupa uzstājās Ventspilī, bet rīt koncerts tiks aizvadīts arī Valmierā.  “Prime Orchestra” diriģents Deniss Dorošenko: “Emocijas plūst pāri malām, jo ar mūziku cenšamies izstāstīt to, kas notiek mūsu sirdīs, mūsu dvēselēs.”

Pateicoties koncertiem, jau 50 ģeneratori nodrošina cilvēkus ar enerģiju Harkivas apgabala pilsētās, ir nosūtīts medicīnas aprīkojums un piederumi invalīdiem, medikamenti, drēbes, bērnu pārtika un citas lietas. Par savāktajiem līdzekļiem orķestris Vācijā iegādājās divas ātrās palīdzības mašīnas, kā arī sniegta palīdzība dzīvnieku glābšanas organizācijām. Katrā koncertā tiek lūgts neaizmirst to, ka Eiropā joprojām notiek šausmīgs karš, kurā Ukrainai jāuzvar visu mūsu drošībai.