Bebru postījumi applūdina māju un nogremdē ekskavatoru

Bebru radīts aizsprosts Limbažu novadā pārplūdinājis upi. Seku likvidēšanai ceļu uzturētāji izmantoja ekskavatoru, kas darba procesā nogrimis.

“Latvijas autoceļu uzturētāja” Limbažu nodaļas vadītāja Ieva Knospiņa stāsta, ka izteces galā esot bijis bebru dambis, par ko zemju īpašnieki bija informēti. Viņa stāsta, ka sākotnēji mēģināja attīrīt caurteku, bet tas neizdevās. Uzņēmums vēlējās nolaist ūdens līmeni pakāpeniski. Tā kā tas bijis daudz, tika “norauts” ceļš.

Kranupītē augsto ūdens līmeni ceļu uzturētāji konstatēja tikai decembra sākumā. Zem ceļa esošās caurtekas abi gali līdz gada sākumam bija iztīrīti, bet ūdens līmenis tāpat nesamazinājās. Darbus sarežģīja arī augstais ceļa uzbērums. Ieva Knospiņa stāsta, ka pirmdien esot sāktas caurtekas nomaiņas, taču saprasts, ka to izdarīt nevarēs – konstrukcija ir pārmitrināta, daļēji iebruka viena ceļa puse.

Līdz ar ceļu upē ieslīdēja arī ekskavators, kas apgāzās ar ķēdēm uz augšu. No mašīnas darbinieks izkļuva ārā sveiks un vesels, izsitot priekšējo stiklu. Bebru radītie aizsprosti nav vienīgais iemesls, kāpēc radusies šāda situācija. Atbildība jāuzņemas arī zemju īpašniekiem, kuri nav sakopuši savu teritoriju. Saistībā ar upes pārplūdināšanu, vietējie iedzīvotāji vainu uzveļ arī blakus esošajam lauksaimniecības uzņēmumam “Grow energy”.

Par augsto ūdens līmeni var spriest pēc kokos iesalušajiem ledus gabaliem. Ūdens līmenis bija tik augsts, ka tika līdz kādas netālu esošas mājas lievenim. Ap sešiem vakarā mājas īpašnieki dzirdējuši jocīgas skaņas. Izejot ārā konstatēts – ūdens applūdinājis visu pagalmu. Jāpiebilst, daļa malkas grēdas arī aiznesta ar ūdens straumi. Drīz vien izsaukti Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki, kuri palīdzēja nostiprināt suņa voljēru, lai arī to nepaņemtu straume.

Autoceļu uzturētāji līdz nākamās nedēļas vidum plāno nomainīt caurteku un savest kārtībā ceļa posmu, lai to atkal varētu droši izmantot.