Bēgot no policijas, neatļautu svinību dalībniece izkrīt pa logu

Kādā mājā, pārkāpjot pulēšanas aizliegumus, naktī notikusi ballīte. Tā diemžēl beigusies bēdīgi, jo, bēgot no policijas, kāda jauniete, atradusies alkohola reibumā, centusies izkāpt ārā pa otrā stāva logu – krita un guva smagu galvas traumu.

Desmit minūtes pirms pusnakts – laiks, cikos saņemts izsaukums par traucējošo troksni. Kā noskaidrots, īstermiņa īres dzīvoklī desmit personas, no kurām piecas bijušas nepilngadīgas, svinējušas dzimšanas dienu un lietojušas alkoholu.

Liepājas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Kaspars Vārpiņš: “Brīdī, kad grasījāmies doties pie tā dzīvokļa, pie mums pienāca viena sieviete, pateica, ka tur sētas pusē ir meitene izkritusi pa logu. Devāmies uzreiz tur skatīties un pamanījām, ka meitene guļ uz zemes un puisis cenšas viņu piecelt, palīdzēt.’’

Ilga ārstēšanās un neskaidra atlabšana – tā jaunietei prognozē ārsti. Kā informē Liepājas Reģionālā slimnīca, meitene no reanimācijas nodaļas pārvesta uz ārstniecības iestādi Rīgā. Valsts policija skaidro, ka pret visiem jauniešiem uzsākta administratīvā lietvedība par pulcēšanās aizlieguma pārkāpumu un alkohola lietošanu. Pilngadīgām personām jau ir piemēroti sodi 200 eiro apmērā katrai, bet par nepilngadīgajiem vēl tiks lemts.

Liepājā kopš 1. decembra ir konstatēti 16 gadījumi, kad tiek rīkotas ballītes, neievērojot pulcēšanās aizliegumu. Pret 63 personām uzsāktas administratīvās lietvedības. Bez jau minētā gadījuma ar cietušo meiteni, sabiedrībā rezonansi izraisīja ballīte Liepājā, kad policija vienā dzīvoklī sastapa 24 cilvēkus, kur svinētāji uzbruka kārtībsargam. Aptaujātie liepājnieki, kaimiņi, nav novērojuši vairāku mājsaimniecību pulcēšanos.

Atgādinām, ka arī šajā nedēļas nogalē atstāt savas dzīves vietas bez apliecinājuma vai pamatota iemesla no pulksten 22:00 līdz 5:00 rītā ir aizliegts. Tāpat pulcēšanās vairākām mājsaimniecībām joprojām nav atļauta.