Centralizētie eksāmeni atklāj devīto klašu skolēnu zināšanu līmeni. Labākie rezultāti – svešvalodā

Devīto klašu skolēni šogad pirmo reizi eksāmenus matemātikā, latviešu valodā un svešvalodā kārtoja centralizēti. Mērķis tam – iegūt objektīvāku redzējumu par skolēnu zināšanām. Rezultāti liecina, ka vislabākie rezultāti uzrādīti svešvalodā, bet mazāk veicies matemātikā.

Proti, angļu valodā audzēkņu vidējais vērtējums sasniedz 67%, latviešu valodā 58%, bet matemātikā skolēni vidēji sasnieguši 51%. 

Valsts izglītības satura centra pārstāve Liene Bērziņa: “Matemātikas eksāmens ir tas eksāmens, kurā visvairāk skolēniem nav izdevies sasniegt šajā gadā noteikto 10% slieksni, kopā mēs runājam par 826 skolēniem, kuru rezultāts ir robežās no 0 līdz 9%, savukārt 17 274 skolēni ir ieguvuši rezultātu virs 10% atzīmes. Centralizētā vērtēšana ir palīdzējusi parādīt to objektīvo situāciju, kāda tā ir, kādas ir 9. klases skolēnu zināšanas šī mācību posma noslēgumā.”

Tehnisku iemeslu dēļ pieeja eksāmenu rezultātiem gan aizkavējās pat vairākas dienas. Tas radīja virkni problēmu gan audzēkņiem, gan arī mācību iestādēm, jo daudzviet nācās pagarināt skolēnu uzņemšanu 10. klasēs.Foto: Lita Krone/LETA