Daudzdzīvokļu mājas pagalmā tradīcija ar kaimiņiem atzīmēt 4. maiju

Rosība Skolas ielas 61. nama pagalmā Kauguros šorīt pamanāma jau iztālēm. Pagalmā izvietoti dažādi pašu gatavoti rotājumi. Kāda rokdarbniece Latvijas neatkarības atjaunošanas dienas svinībām par godu sarkanbaltsarkanajās krāsās izveidojusi sapņu ķērāju. Tikmēr citi zīmē sarkanbaltsarkanos karodziņus.

Neatņemama šo svētku sastāvdaļa ir arī mājiņu būvēšana no “Selga” cepumiem, kas daudziem atgādina par bērnības gardumiem. Tradīcijas aizsācēja ir Pīpiķu ģimene, kura vēlējusies iepazīt un vienot daudzdzīvokļu mājas iemītniekus. “Tad, kad mēs pārcēlāmies dzīvot uz Kauguriem, es sajutos diezgan vientuļa kā mamma. Tad secināju, ka ir jābūt tādiem svētkiem, kuros var sanākt kopā kaimiņi, draugi. Viens otru, kā lai saka, samīļot, uzzināt, kas jauns, radīt to kopienu šajā sētā, kura bija diezgan vientuļa,” stāsta Rasma Pīpiķe, svētku iniciatore.

Šajos gados tas arī šķiet izdevies. Šodien kopā darbojas gan lieli, gan mazi, gan latvieši, gan cittautieši.

Dibinot jaunas tradīcijas, Latvijas neatkarības atjaunošanas diena pavisam nemanot ieguvusi Baltā galdauta svētku nosaukumu. Kaugurieši gan teic, ka neesot būtiski, kā to nosauc: “Domāju, ka svarīgi ir, ka tie ir svētki, kur sanāk kopā ģimenes. Ja ir tāda iespēja, arī kaimiņi. Vai tos saucam par Baltā galdauta svētkiem, vai kā citādāk, nav tik svarīgi. Protams, tie ir Latvijas svētki, tāpēc arī šeit ir karodziņi visapkārt.”

Vēlot daudz laimes Latvijas neatkarības atjaunošanas 32. gadadienā.