Daugavpils slimnīcā atstādināti 35 darbinieki

Līdz šim medijos vairākkārt izskanēja informācija, ka Daugavpils reģionālajā slimnīcā un poliklīnikā turpmāk būs ierobežota pakalpojumu saņemšana, jo vairāk nekā 300 darbinieki nav saņēmuši vakcīnu pret Covid-19, no šīs nedēļas vairs nedrīkst veikt darba pienākumus. Nedēļas nogalē situācija krasi mainījās, lielākā daļa no viņiem vakcināciju uzsāka. No darba šonedēļ atstādināti 35 cilvēki, kuru aizstāšanai slimnīca izmanto esošos darbinieku resursus, gan arī turpmāk piesaistīs studentus.

Trīs ārsti, farmaceits, vairākas māsas, māsu palīgi, sanitāri un tehniskais personāls – tik dažādās profesijas pārstāv 35 Daugavpils reģionālās slimnīcas darbinieki, kas šonedēļ atstādināti no darba, jo nav vakcinēti pret Covid-19. Daļu no viņiem aizstāj esošie resursi, piemēram, māsas no poliklīnikas tagad palīdz slimnīcas nodaļās. “Protams, nostrādājot 30 gadus vienā kabinetā un vienā jomā, tās ir pilnīgi citādākas sajūtas. Pirmajās dienās jāstrādā Ķīmijterapijas nodaļā. Tādēļ, ka cilvēki nevakcinējas, esam šeit mobilizējušies pēc mūsu direktora lūguma,” saka Tatjana Mikulāne, Daugavpils Centra poliklīnikas Ambulatorās medicīnas māsa.

“Vispār strādāju pilsētas Centra poliklīnikā ķirurģijas kabinetā, tagad slimnīcā, jo ir jāpalīdz saviem kolēģiem grūtā brīdī. Traumatoloģijas nodaļā pārsiešanas kabinetā mācos visu no jauna,” saka Svetlana Lukjanova, Daugavpils Centra poliklīnikas ķirurģiskās aprūpes māsa.

Slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs stāsta, ka situācija pēkšņi uzlabojās nedēļas nogalē, kad lielākā daļa no nevakcinētajiem 324 darbiniekiem tomēr vakcināciju uzsāka. Slimnīcā pavisam ir 1628 darbinieki, desmit reizes mazāks darbinieku zaudējums ierobežo tikai atsevišķus dienas stacionāra pakalpojumus neiroloģijā un fizioterapijā. “Tiešām mēs jau nogājām līdz tam brīdim, ka bija jāslēdz nodaļas un bija jāierobežo neatliekamā medicīniskā palīdzība. Mums dažu dienu laikā ir izdevies uzrunāt un motivēt lielu darbinieku skaitu,” atzīst Grigorijs Semjonovs, SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” valdes loceklis.

“Pat mūsu kolēģi diemžēl no šī vīrusa ir gājuši bojā. Obligāti ir jāvakcinējas, mēs šajā ziņā bijām pirmajās rindās, kad bija prioritārās grupas un vakcīnas nebija pieejamas,” saka Tatjana Mikulāne.

“Pirmkārt, mēs strādājam ar slimniekiem, paši varam saslimt un kādu arī inficēt. Es arī baidījos vakcinēties, mēs visi baidāmies no visa jaunā. Taču šobrīd, es uzskatu, ka vakcīna ir vienīgais veids, kā izkļūt no šīs situācijas,” uzsver Svetlana Lukjanova.

300 jaunus darbiniekus uzreiz aizstāt būtu teju neiespējami, bet pagaidām pietiks ar studentiem. Vietējā medicīnas koledža uzreiz gatava palīdzēt ar 40 cilvēkiem, bet tehniskie darbinieki uzņemsies vairākas slodzes. “Runa ir par trim māsām, ja es nemaldos, deviņiem māsu palīgiem un četriem sanitāriem. Mēs sāksim pieslēgt un piesaistīt studentus,” pauž Grigorijs Semjonovs.

Brīvprātīgos, kā arī universitāšu studentus slimnīca turpmāk cer piesaistīt arī kā palīgus esošo darbinieku noslodzes jeb “izdegšanas” mazināšanai.

Slimnīcas un poliklīnikas darbu Daugavpilī pilnvērtīgi turpināt paredzēts jau tuvākās nedēļas laikā.


Foto: Freepik