Dienesta viltojumā apsūdzētie Preiļos atsākuši darbu pašvaldībā

Latgales tiesu apgabalprokuratūra septembrī izvirzīja apsūdzību pret piecām Preiļu novada amatpersonām, tai skaitā domes priešsēdētāju Marutu Plivdu un viņas vietnieku Juri Želvi. Pašvaldības darbinieki un politiķi esot viltojuši aktu, ar kuru ekspluatācijā nodota domes ēka.

Maruta Plivda, apsūdzētā un Preiļu novada domes priekšsēdētāja, uzsver: “Es personīgi sadarbojos ar izmeklēšanas iestādēm. Sniedzu visu nepieciešamo informāciju un savu vainu neatzīstu. Un ceru, ka šī lieta tiks izbeigta.”

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizdomās turamajiem bija piemērojis arī drošības līdzekli - aizliedza strādāt domē. Tam bija termiņš, kas novembrī beidzās. Juris Želvis, apsūdzētais un domes priekšsēdētājas vietnieks, arī savu vainu neatzīst un pauž: “Ja jau mēs būtu tik ļauni un slikti, neviens mūs amatā nebūtu atjaunojis. Es šeit savu vainu nekādu nesaskatu no šīm epizodēm, kuras man ir inkriminētas. Tāpēc es ar tīru sirdsapziņu atgriezos pirms mēneša un turpinu strādāt.”

Jāpiebilst, apsūdzētie bezdarbībā nav sēdējuši. Domes priekšsēdētāja Maruta Plivda pilsētas ģimnāzijā mācīja matemātiku, bet viņas vietnieks Juris Želvis - strādāja kaimiņpašvaldības kapitālsabiedrībā.

Prokuratūrā uzsver, ka neesot pamata piemērot jaunu drošības līdzekli. Lietas virzīšanu tiesā ātrāk kavē pandēmija. Aiga Eiduka, prokuratūras pārstāve, pauž, ka šobrīd dokumenti tiek gatavoti nodošanai uz tiesu.

Jāpiebilst, izmeklējošo iestāžu darbam politiski Saeimā seko līdzi Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija. Maruta Plivda pērn pēc kratīšanas izteicās, ka notiekošais esot politiskā izrēķināšanās. Komisijas vadītājs Juris Rancāns to noliedz.

Kandidēt pašvaldību vēlēšanās aizliegts gadījumos, kad persona sodīta smagos vai sevišķi smagos noziegumos – Preiļu politiķu kandidēšanai šķēršļu nebūs. Ar to nav apmierināti apsūdzēto politiskie konkurenti, kas uzsver, ka gatavošanās pašvaldību vēlēšanām jau sākusies.

Vēlēšanu kandidātu saraksti būs jāiesniedz aprīlī. Tikai tad pašvaldību politiķi sola atklāt savus nākotnes plānus.