“Griezies! Neapstājies!” Līvānos apskatāms īpašs vides objekts

Līvānos par godu valsts svētkiem uzstādīts jauns vides objekts, kas atgādina par patriotismu kultūrā – kustīgi 3D tautastērpa brunči. Tie radīti, lai aicinātu lepoties ar latviešu tautas tradīcijām. Ar šo vides objektu Līvānu novadā sākas valsts svētku pasākumi.

Līvānu novada kultūras centrā norit aktīva gatavošanās valsts svētkiem. Lai gan pirmie kultūras pasākumi novadā sāksies 10. novembrī, apmeklētāji jau tagad var priecēt acis, vērojot jauno vides objektu – lielos Dziesmu svētku brunčus. Tie radīti par godu Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem, bet šajā mēnesī brunči griezīsies Līvānos.

Līvānu novada Kultūras centra direktore Sanita Pinupe: “Novembris ir patriotisma mēnesis, valsts svētku mēnesis, kur nu vēl labāk pierādām savu patriotismu, kas ir latviešu kultūrā: dejojot, dziedot, darbojoties, attīstot to mūsu vidi apkārt, kur mēs dzīvojam, mūsu mājās. Novembris bija īstais laiks, lai atvestu šo vides objektu šeit, uz Līvāniem. Ir arī tas stāsts un vēstījums – “Griezies! Neapstājies!”. Un valsts svētkos tas jo īpaši ir svarīgi mums visiem – vai mēs esam dziedātāji, dejotāji, vai vienkārši iedzīvotāji – griezties un neapstāties. Veidot to vidi, ka mums ir apkārt, mūsu mājas, mūsu Līvāni, mūsu Latvija. Šajos brunčos caurvijas visi četri Latvijas novadi. Tur var redzēt arī Latgales brunču audumu un arī citu novadu.”

Blakus objektam izvietots kustību sensors. Svārki sāk griezties, reaģējot uz sensora tverto kustību. Vides objekts pie Līvānu novada Kultūras centra būs skatāms visu novembri kā atgādinājums par līvāniešiem Dziesmu un deju svētkos. 

Šogad Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos Līvānu novads bija kupli pārstāvēts – tajos piedalījās aptuveni 500 cilvēku no 17 amatiermākslas kolektīviem. Mirklis, kad svārki griežas dejā, ir skaists, bet ļoti īss. Vides objekts ļauj vērot šo skaistumu ilgāk. Jau pēc dažām dienām Līvāni aicinās uz krāšņiem Valsts svētku pasākumiem. Pinupe: “Kultūras centrā Līvānos valsts svētkus ieskandināsim jau 10. novembrī, kas ir viena no varenākajām grupām “Līvi”, 11. novembrī mēs pulcēsimies šeit uz lāpu gājienu, kas noritēs līdz Atbrīvošanas piemineklim ar piemiņas brīdi. Un turpināsim svinības pie Līvānu Stikla un amatniecības centra, kur norisināsies Lāčplēša kavalieriem par godu uguns plostu palaišana, kur mēs aicinām dažādus kolektīvus, iedzīvotājus palaist savu mazo uguns plostu līdzās lielajam un varenajam.”

No 14. līdz 19. novembrim novadā norisināsies Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltīti pasākumi. Galvenais notiks Līvānu novada kultūras centrā 18. novembrī pulksten 12.00, bet svētku norises būs arī katrā pagastā. Sīkāka pasākumu programma pieejama Līvānu novada pašvaldības mājaslapā.