Igaunijā aizturēts 18 gadus vecs Latvijas telefonkrāpnieks

Igaunijā aizturēts telefonkrāpniecības shēmu organizētājs, kāds nupat pilngadību sasniedzis Latvijas pilsonis. Telefonkrāpnieki no divām pensijas vecuma personām Igaunijā pirms trim nedēļām kopā izmānījuši nepilnus 13 tūkstošus eiro.

Viens no daudzajiem ķēdes posmiem ir atrasts, bet tas ir vērtīgs, lai noskaidrotu krāpšanas shēmas galvenos organizatorus, ReTV Ziņām stāsta Igaunijas prokuratūras pārstāvis. Pirms dažām dienām Igaunijas galvaspilsētā tika aizturēts 18 gadus vecs Latvijas pilsonis, kurš organizējis telefonkrāpniecības shēmas. “Mēs ticam, ka šis vīrietis sociālo mediju vietnē “Telegram” atrada cilvēkus, kuri uz nenoteiktu laiku nodeva krāpnieka rīcībā savus bankas pieejas datus, par ko viņiem apsolīja atlīdzību. Bankas kontos tika pārskaitīta nauda no upuru kontiem, kuri bija sazvanīti, un krāpnieki bija stādījušies priekšā kā “Swedbank” darbinieki,” pauž Jürgen Hüva, Igaunijas Ziemeļu apgabala prokurors. 

Kopā ar Latvijas pilsoni tika aizturēti divi Igaunijā dzimuši iedzīvotāji - 18 gadus veca meitene un 23 gadus vecs vīrietis. Aizturēšanas laikā tika atrastas vairākas bankas kartes, kā arī skaidra nauda vairāk nekā piecu tūkstošu eiro apmērā. Prokuratūrā pieprasīja Latvijas pilsoņa apcietināšanu, šobrīd aiz restēm Latvietis atradīsies divus mēnešus. “Ņemot vērā, ka latvietim šeit Igaunijā nebija patstāvīga darba un dzīvesvietas, esam pārliecināti, ka jaunietis bija Igaunijā nelegālas naudas peļņas nolūkā,” skaidro Jürgen Hüva.

Šobrīd komunikācija ar Latvijas policijas pārstāvjiem Igaunijas pusei nav bijusi, taču Igaunijas prokuratūrā pieņem - lai iegūtu visu informāciju, būs vajadzība sazināties ar Latvijas kārtības sargiem. “Divas personas, kurām nav noteikta apcietinājuma uz diviem mēnešiem, viņi bija atvērti dialogam un sadarbojās ar mums. Savukārt Latvijas pilsonis arī runāja, ko bija paveicis, bet viņš cenšas samazināt savu lomu šajā krāpniecībā,” uzsver Jürgen Hüva.

Tikmēr Latvijas tiesībsargājošās iestādes sižeta tapšanas laikā savu komentāru par šo konkrēto gadījumu nesniedza. Mēnesi Igaunijā pavadījušam Latvijas krāpniekam, aiz restēm kaimiņvalstī varētu būt jāpavada vismaz desmit gadi. “Šāda veida krāpnieki Igaunijā darbojās jau ilgāk nekā gadu. Šis ir starptautisks pārkāpums. Lielie krāpniecības shēmas veidotāji dzīvo citās valstīs, tāpēc šīs grupas aizturēšana mums ir ļoti svarīga,” pauž Jürgen Hüva.

Savukārt Latvijā oktobra noslēgumā policijā ziņoja, ka telefonkrāpnieki iedzīvotājiem izmānījuši vēl vismaz 353 000 eiro.  


Foto: Freepik