Jēkabpilī remontē šuvi tiltam pār Daugavu

Naktī uz trešdienu, 6. decembri, Jēkabpilī sākās remontdarbi uz tilta pār Daugavu. Tiek remontēta tilta šuve, kas atrodas tuvāk Daugavas labajam krastam. Pašvaldība jau ilgāku laiku meklēja iespējas veikt šos darbus, jo tilta šuve ir sliktā tehniskā stāvoklī, bet bija grūti atrast darbu veicējus, jo uzņēmumu, kas specializējas tiltu remontdarbos, ir maz, visi ir ļoti noslogoti daudzos objektos. 

Jēkabpilī remontu piekrita veikt SIA “M.A.-TAKA-7” – uzņēmums, kas jau pagājušajā gadā strādāja uz Jēkabpils tilta un remontēja šuvi, kas ir tuvāk Daugavas kreisajam krastam. Tehnoloģija šogad būs tāda pati, kā bija pērn, – metāla šuve tiks mainīta pret mīksto šuvi. SIA “M.A.-TAKA-7” būvdarbu vadītājs Egons Tamanis: “Šinī naktī nomainīsim vienā pusē bojāto asfaltu. Atstāta vieta tieši priekš šuves, kas ir paredzēts, un asfaltu mēs mainām tikai tālākajā zonā no šuves. To, kas ir saplaisājis. Tas ir vienā pusē. Un otrā pusē arī ir apmēram pāris metri jāizzāģē asfalts ārā, bet to tad reizē ar šuvi aiztaisīsim. Rītnakt mainīsim pusi šuves, pēc tam naktī no ceturtdienas uz piektdienu – otrā pusē.”

Darbu laikā satiksme tiek organizēta pa vienu braukšanas joslu un transporta kustību regulē luksofori. Ņemot vērā, ka Jēkabpilī šis ir vienīgais tilts pār Daugavu un dienā pa to notiek liela satiksmes plūsma, remonts notiek nakts stundās. Tamanis: “Mums ir paredzēts no 23.00 līdz 6.00 rītā. Atvēlētais laiks, kas ir uzrakstīts uz saskaņotās zīmju shēmas, apstiprināts. Centīsimies iekļauties.”

Darbus uzņēmums veic par vairāk nekā 19,4 tūkstošiem eiro (ieskaitot PVN). Līdzīgi kā pērn, arī tagad veiktais remonts ir tikai pagaidu risinājums, jo nodrošinās šuves kalpošanu tikai dažus gadus, bet šobrīd pašvaldībai nav līdzekļu, lai nomainītu pilnīgi jaunas šuves.