Jēkabpilī resnākā ķirbja “viduklis” – 214 centimetri

Jēkabpilī Miķeļdienas gadatirgus laikā aizvadīts resnākā ķirbja konkurss. Šogad dalību tajā bija pieteikuši seši dalībnieki. Pirmo vietu ieguva Raivis Liberts no Jēkabpils novada Salas pagasta. Viņam izdevies izaudzēt ķirbi, kam apkārtmērs ir 214 centimetri.

“Es vispār sāku audzēt tikai pagājušogad, tas būtībā aizgāja kā neliels hobijs, jo ikdienā strādāju zvērinātā advokātu birojā. Tur ir pilnīgi cits dzīves ritms. Tad ir labi, ka tu vari doties uz saviem laukiem un relaksēties šādos dārza darbos. Tas ir lielā mērā dabas rokās, jo ir elementi, kurus jūs nevarat ietekmēt. Bet svarīgi bija, ka šogad es daudz dažādas šķirnes izmantoju. Speciāli veikalā meklēju, kur rakstīts, ka varētu būt lielākais auglis. Maijā bija svarīgi sagatavot stādiņu, tad skatīties, kurš labākais, un galvenais ir atrast to brīdi, kad nav vairāk salnu, bet maksimāli ātri iestādīt zemē. Un tālāk jau bišķi jāpalaista līdz Jāņiem, un tad jau viss notiek pats,” saka konkursa “Resnākais ķirbis 2023” uzvarētājs Raivis Liberts.

Jāpiebilst, ka visi konkursam atvestie ķirbji bija novēlēti iedzīvotājiem, tādēļ pēc uzvarētāju apbalvošanas oranžās rudens ogas tika sagrieztas un sadalītas apmeklētājiem. Pa gabaliņam tika katram, kurš to vēlējās.