Jelgavā lietavas applūdinājušas vairākas pilsētas ielas un krustojumus

Intensīvo nokrišņu dēļ pirmdienas vakarā Jelgavā applūdušas vairākas pilsētas ielas un krustojumi, kas rada problēmas gan autovadītājiem, gan gājējiem. Intensīvais nokrišņu daudzums rada paaugstinātu slodzi lietus ūdens kanalizācijas infrastruktūrai, kas nespēj tik ātri ūdeni no ielām novadīt, līdz ar to veidojas dziļas peļķes. Lai ūdens tiktu novadīts nepieciešamas vismaz divas stundas.

Pašvaldības operatīvās informācijas centrā (POIC) informē, ka no pulksten 18.10 līdz 18.50 Jelgavā Rīgas ielas un Brīvības bulvāra krustojuma meteoroloģiskajā stacijā fiksētais nokrišņu daudzums bijis 20,85 milimetri uz kvadrātmetru, bet Rūpniecības un Tērvetes ielas stacijā uzrāda 27,50 milimetrus uz kvadrātmetru. Salīdzinājumam: pirmās jūnija dekādes nokrišņu norma Latvijā bija 15,5 milimetri uz kvadrātmetru.

Pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” vadītājs Māris Mielavs norāda pie – tik lielas intensitātes nokrišņiem ir tikai likumsakarīgi, ka applūst ielas un zemākie krustojumi, jo lietus ūdens novades sistēma nespēj paņemt pretī uzreiz visu ūdens daudzumu.

Pašlaik ar pilnu jaudu strādā arī visas sūknētavas.

Nokrišņu rezultātā applūdušas daudzas ielas un krustojumi – applūdis Mazais ceļš pie Mākslas skolas, Uzvaras iela, Pasta iela pie autoostas, Kazarmes ielas un Pulkveža Brieža ielas krustojums, Mātera iela pie Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Pētera iela, Svētes iela, Skolas iela, Sakņudārza iela, arī Raiņa iela un citas.

Šobrīd tiek apsekota pilsēta. «Ir jāļauj ūdenim notecēt, un tad sapratīsim: ja kādā vietā tas tomēr uzkrājas, iespējams, ir aizsprostotas gūlijas, un tās nepieciešamības gadījumā atbrīvosim no aizsprostojumiem, kas kavē ūdens noplūšanu no ielām,» skaidro M.Mielavs, pie bilstot, ka nepieciešamas vismaz divas stundas, lai ūdens aizplūstu un viss būs kārtībā.

Ja pērkona negaisa laikā ir konstatēti pilsētas infrastruktūras bojājumi, iedzīvotāji aicināti zvanīt POIC pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.