Kāpēc protestā nepiedalījās Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija?

16 Latvijas pilsētās protesta akcijā šodien kopumā devās 2000 lauksaimniecības tehnikas vienības un tūkstošiem lauksaimnieku. Tikmēr no tās norobežojās un tajā nepiedalījās Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija, lai gan starp dalībniekiem daļa bija arī bioloģiskie lauksaimnieki.

Asociācijas valdes priekšsēdētājs Gustavs Norkārklis ReTV Ziņām norādīja, ka piedalīties protestā ir katra lauksaimnieka brīva izvēle, bet organizācijai nav pieņemama protesta forma un kas to organizē. Viņaprāt, mainoties politiskajam virzienam, Zemnieku saeimai vairs nav tik lielas lobiju iespējas un pēdējā laikā nav pieņemti viņiem labvēlīgi lēmumi.  

Zinot to, kas notiek tajā lauksaimnieku organizāciju virtuvē arī sadarbībā ar ministriju, kā bija iepriekš, es pieļauju, ka būtu kāds cits ministrs iepriekšējais, kas bijis ministrs, tad šādi protesti nenotiktu, Zemnieku saeimai ir kļuvis sarežģītāk strādāt. Viņi nevar apiet konsultatīvo padomes sēdi, kur visi lausaimnieki ir kopā. Tāds demokrātiskāks process notiek, agrāk bieži vien tas lobijs notika jau pa kabinetiem un viss tika iepriekš sarunāts.”

Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas valdes priekšsēdētājs arī pauž, ka daudziem zemniekiem ir grūti izsekot tam, kas notiek Zemkopības ministrijā darba grupās un kādi lēmumi tiek pieņemti, tāpēc ir vajadzīga daudz plašāka diskusija. Asociācijasprāt, viens no galvenajiem cēloņiem lauksaimnieku neapmierinātībai arī Eiropā ir tas, ka viņi nesaņem pienācīgu atalgojumu par savu padarīto darbu un atbilstošas cenas par savu produkciju. 


Foto: Evija Trifanova/LETA