Kārtējais nogruvums dūņu dīķos

Latgalē, Naujenes pagastā, kur novembra nogalē upē nogruvuma dēļ noplūda 14 tūkstoši tonnu dūņu, atkal noticis nogruvums.

“Neliels daudzums augšējo ūdeņu ar nelielu piemaisījumu ir izplūdis ārā. Varu teikt, ka nekur īpaši tālu tas nav ticis – ne upēs, ne grāvjos. Vismaz tāda ir informācija uz šo brīdi. SIA “Daugavpils ūdens” ir diezgan operatīvi strādājis, laicīgi pamanījis un laicīgi sācis darbību, kas noveda pie lokalizācijas. Pašreiz notiek dūņu atsūknēšana. Domāju, ka nav tik traģiski, kā bija iepriekš. Iedzīvotāji nav apdraudēti. Iepriekš nācās nodrošināt ūdeni, bija jāskatās upes piesārņojums,” ReTV Ziņām saka Augšdaugavas novada pašvaldības tehniskais direktors Valērijs Ļaksa.

Vēl ReTV Ziņām tiek norādīts: “Ir idejas, kā varētu sakārtot šo teritoriju. Kamēr nav panākta vienošanās, negribētos tām radīt publicitāti. Tajās iesaistītos arī Augšdaugavas novads. Šī teritorija atrodas mūsu teritorijā.”

“Situācija ir tāda, ka, protams, ir firma, kura nodarbojas un dos slēdzienu. Tajā varbūt būs kādas rekomendācijas, kas jādara, lai ne tikai izvairītos no tādām avārijām, kādas notika pašreiz, bet arī turpmāk, lai vispār likvidētu dūņu laukus šajā teritorijā,” pauž Valērijs Ļaksa.

Jau vēstījām, ka pirmais nogruvums notika pagājušā gada novembra nogalē. Noplūda 14 000 tonnu dūņu, radot būtiskus draudus videi.  Iztecēja viss dīķis, kurā tās glabājās. Nogruvums bija pat desmit metru augstumā.