Kuldīgā sejas masku šūšanu uztic vietējiem uzņēmējiem

Lai atbalstītu ne tikai sociāli maznodrošinātos novada cilvēkus, bet arī mazos uzņēmējus, Kuldīgas novada pašvaldība sejas masku šūšanu uzticējusi vietējām šuvējām. Maskas bez maksas tiek izsniegtas trūcīgajiem un maznodrošinātajiem, kā arī cilvēkiem ar invaliditāti un dažādu sociālo pakalpojumu saņēmējiem. Ņemot vērā esošo situāciju, savu darbību masku šūšanai pielāgojis kāds Kuldīgas skolēnu mācību uzņēmums. 

Vispirms attālinātās mācības, un tikai pēc tam var pieķerties darbam skolēnu mācību uzņēmumā “Eco consumed” – šāda ir ikdiena divām Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas 11. klases meitenēm Aleksai Džesikai Strautmanei un Elīzai Krastiņai. Uzņēmumu viņas dibinājušas pērnā gada septembrī, kad sākušas šūt auduma maisiņus. Ņemot vērā esošo pandēmijas situāciju pilsētā un valstī, skolotājas mudinātas, meitenes pārprofilējušās un sākušas šūt sejas maskas, ievērojot Pasaules Veselības organizācijas rekomendācijas. Viņu šūtās maskas nonāk arī pie sociāli maznodrošinātajiem Kuldīgas novada iedzīvotājiem. 

Vēl pirms valsts lēma, ka atkārtoti lietojamās maskas noteikta sabiedrības grupa varētu saņemt bez maksas, Kuldīgas novada pašvaldība jau bija uzrunājusi vietējās šuvējas, lai viņu darinātos sejas un deguna aizsegus varētu iepirkt tieši šim mērķim. Ar šādu žestu grūtajā situācijā tiek atbalstīti arī mazie uzņēmēji. Šobrīd šis atbildīgais darbs uzticēts diviem uzņēmumiem un divām individuālā darba veicējām. Šuvēja Zilgma Zūkere sarunā atklāj, ka ir pateicīga par iespēju nopelnīt, jo, tā kā daudzas lietas ir apstājušās, tas ietekmē arī viņas pasūtījumu skaitu, kas ir sarucis.

Kuldīgas novadā šobrīd ir ap 1800 trūcīgu un maznodrošinātu personu, cilvēki ar invaliditāti un tādi, kas saņem dažādus sociālos pakalpojumus. Maskas tiek pasūtītas pakāpeniski, ņemot vērā pieprasījumu. Šobrīd tās ir 650 maskas, no kurām izsniegtas 450.

Šīs nedēļas beigās sākta arī valsts iepirkto masku piegāde pašvaldībām. Latvijā kopumā tās būs 250 000 daudzreiz lietojamās higiēniskās sejas maskas, ar kurām tiks nodrošināti gandrīz 108 000 maznodrošināto.

Ministru Kabineta noteikumi bez maksas paredz piešķirt divas maskas.