Kuldīgas seniori saņem atbalstu dārza darbiem

Seniori ierodas saņemt sēklas, stādus, mēslojumus un dārza darbarīkus, lai uzsāktu darbošanos savos piemājas dārziņos. Otro gadu ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu projektā “Pats savam saimes galdam” palīdzību saņem Kuldīgas senioru skola. Šogad atbalsts ir 33 dalībniekiem.

Skolas vadītāja Ruta Orlava atzīst, ka šī iespēja senioriem un viņu ģimenēm ir kā ilgtermiņa nodrošinājums zemkopības darbu veikšanai un pārtikas sagādāšanai savam saimes galdam. Cilvēki ir kautrīgi, neskatoties uz to, ka viņiem tiešām kaut ko vajag – tiek prasīti instrumenti, mēslojums, piedevas zemei, līdzekļi pret kaitēkļiem, kā arī sēklas. Ne visu šobrīd veikalā var nopirkt.

Pērn Kuldīgas seniori sākuši izmantot arī Zoom platformu, tādēļ projektā ieplānota arī attālināta lekcija. Šogad šī atbalsta saņemšanai senioru skaits ir audzis.

Kurmāles pagasta iedzīvotāja Raita Kuršinska pirmo gadu bez maksas saņēmusi nepieciešamās lietas dārza darbu veikšanai. Viņa uzskata, ka tas ir brīnišķīgi. Savukārt vietējā iedzīvotāja Ausma Rasma Berga šajā gadā vēlējusies kartupeļu, gurķu, tomātu un puķu sēklas. Tiek pausts, ka šāds atbalsts pensionāriem ir vajadzīgs.

Kuldīgas rajona Invalīdu biedrība projektā iesaistījusi 37 mājsaimniecības no Kuldīgas, Skrundas un Alsungas novadiem. Biedrības vadītāja Lidija Petrevica atzīst, ka šāds atbalsts biedriem dos iespēju ietaupīt līdzekļus, kurus varēs izlietot citām neatliekamām vajadzībām.

Projektā plānotas arī dažādas aktivitātes - dalībnieki saņems speciālistu un dārzkopības entuziastu padomus, lai izaudzētu pēc iespējas labāku ražu. Kā saka Lidija Petrevica, ir paredzēti divi semināri, kur cilvēki dalīsies ar pieredzi par stādu audzēšanu un pirkšanu.

Projektā “Pats savam saimes galdam” šogad atbalstu ieguva 20 bezpeļņas organizācijas. Tās 625 Latvijas mājsaimniecībām sniegs atspērienu dārza darbu uzsākšanai. Pērn atbalstu saņēma 350 mājsaimniecības. Borisa un Ināras Teterevu 2010. gadā nodibinātais ģimenes labdarības fonds atbalsta izcilas un sabiedrībai noderīgas iniciatīvas, kā arī veicina kultūras, mākslas un izglītības attīstību Latvijā un pasaulē.


Foto: unsplash.com