Labākais risinājums bērnu miopijas kontrolei

Mūsu kā vecāku galvenā prioritāte ir bērnu veselības un labklājības nodrošināšana. Viens no svarīgākajiem viņu labklājības aspektiem ir viņu redze. Pēdējos gados miopija, kas pazīstama arī kā tuvredzība, ir kļuvusi arvien izplatītāka bērnu vidū.

Miopija ir kļuvusi par globālu problēmu, kas ietekmē arvien vairāk bērnu visā pasaulē. Pasaules Veselības organizācijas dati liecina, ka 2015. gadā miopija skāra aptuveni 312 miljonus bērnu vecumā no 0 līdz 19 gadiem, un prognozēts, ka līdz 2050. gadam šis skaitlis pieaugs līdz 2 miljardiem. 

Ja Jūsu bērns sūdzas par grūtībām redzēt tālu esošus objektus vai bieži nogurst pie grāmatas vai ekrāna, viņam var būt miopija jeb tuvredzība. Miopija ir redzes traucējums, kas izraisa neskaidru redzi tālumā. Tā rodas, kad acs ir pārāk gara vai radzenes un lēcas ir pārāk izliektas, tādēļ gaismas stari tiek fokusēti nepareizi un attēls veidojas pirms tīklenes, nevis uz tās. Tuvredzība bieži attīstās vecumā no 6 līdz 12 gadiem un progresēšana, iespējams, turpināsies līdz agrīnai pilngadībai. Vairāki faktori veicina tuvredzības attīstību un progresēšanu, tostarp ģenētika, vides faktori, ilgstoša acu slodze tuvumā (piemēram, lasīšana vai digitālo ierīču lietošana) un ierobežots laiks ārpus telpām.

Miopija nav tikai estētikas vai ērtības jautājums - tā var radīt nopietnus acu veselības draudus nākotnē. Jo agrāk sākas miopija, jo straujāk tā progresē. Pieaugoša tuvredzība var būtiski pasliktināt bērna redzi, ietekmējot viņa spēju skaidri redzēt no attāluma. Tas var kavēt sniegumu skolā un ietekmēt viņu vispārējo dzīves kvalitāti. Augsts tuvredzības līmenis ir saistīts ar paaugstinātu acu slimību risku, piemēram, tīklenes atslāņošanos, glaukomu un tuvredzības makulas deģenerāciju. Šīm slimībām var būt ilgtermiņa sekas un tie var pat izraisīt neatgriezenisku redzes zudumu.

Tieši tāpēc ir svarīgi ne tikai koriģēt bērna redzi ar brillēm vai kontaktlēcām, bet arī kontrolēt miopijas progresiju ar speciāliem risinājumiem. Viens no tiem ir Essilor Stellest™ lēcas - jaunums no Essilor®, pasaules vadošo acu aprūpes produktu ražotāja.

Essilor, pasaules līderis redzes aprūpē, ir izstrādājis revolucionāru risinājumu, lai paveiktu tuvredzības progresēšanas problēmu bērniem — Essilor Stellest™ lēcas. Šīs lēcas ir īpaši izstrādātas, lai nodrošinātu bērniem skaidru un ērtu redzi, vienlaikus aktīvi pārvaldot un palēninot tuvredzības progresēšanu.

Essilor izveidoja unikālu tehnoloģiju, kas pielāgota tuvredzīgai acij: H.A.L.T. tehnoloģiju (Highly Aspherical Lenslet Target). 1021 mikrolēcu sakopojumi, kas izkliedēti 11 gredzenos, lai radītu spēcīgu signāla apjomu, kas palēnina acs pagarinājumu, tādējādi palēninot tuvredzības progresiju.

Essilor Stellest™  lēcas ir pierādījušas savu efektivitāti divu gadu klīniskajos pētījumos ar 54 miopiskiem bērniem, kas lietoja Stellest™ lēcas, salīdzinot ar 50 bērniem, kas lietoja monofokālas briļļu lēcas. Rezultāti parādīja, ka Essilor Stellest™ lēcas palēnināja miopijas progresiju vidēji par 67% salīdzinājumā ar monofokālām lēcām, ja tās tiek valkātas 12 stundas dienā. Turklāt visi bērni pilnībā pielagojās Essilor Stellest™ lēcām vienas nedēļas laikā.

Essilor Stellest™ lēcas ir estētiskas, drošas un vienkāršas lietošanā. Tiek nodrošinata skaidra redze tālumā un tuvumā. Lieliska izvēle tiem vecākiem, kas vēlas, lai tuverdzība neprogresē tik strauji un vēlas pasargāk bērna acis no komplikācijām.

Lai pārvaldītu bērna tuvredzības progresēšanu, svarīgi, lai vecāki ir aktīvi. Izprotot ar tuvredzību saistītos cēloņus un riskus, varat veikt pasākumus, lai aizsargātu bērna redzi. Essilor Stellest™ lēcas piedāvā izcilu risinājumu, kas apvieno skaidru redzi, tuvredzības pārvaldību un uzlabotu komfortu. Izmantojot šīs lēcas, Jūs varat palīdzēt aizsargāt bērna veselību un nodrošināt viņa redzei gaišāku nākotni.

Jaunās Stellest™ lēcas ir izgatavotas no īpaša Airwear materiāla, ko NASA izmanto astronautu ķiveru priekšējo stikliņu izgatavošanai! Saskaroties ar šķērsli, lēca deformējas, bet nesalūzt daļās. Lēcas ir pārklātas ar pretatstarojošu Crizal pārklājumu, un ir pieejams papildu Prevencia pārklājums, kas aizsargā no ekrānu kaitīgās zilās gaismas. Ja Jūs velāties novest miopijas progresiju un sekas nākotnē, apmeklējiet tuvāko Fielmann optiku un uzziniet vairāk par Essilor Stellest™  lēcām.


Fielmann iesaka

Bērniem mainās redze, tāpēc reizi gadā nepieciešams apmeklēt oftalmologu, kurš seko līdzi Jūsu bērna redzes izmaiņām un pieņem turpmākos lēmumus. Ar ārsta recepti ikvienu labprāt gaidīsim optikas salonos. Ļaujiet bērniem izvēlēties savu sapņu ietvarus, un Jūs izlemjat, kāda veida briļļu lēcas vislabāk atbilst bērna vajadzībām. Jo Fielmann-  rūp ikviens!
#sadarbība