Labi gan, ka mēs – vīrieši esam skaisti jau kopš pašas dzimšanas

Piebraucu pie krustojuma un tur, savā automobilī zaļo gaismu gaidot, kāda dāma krāsoja sev uzacis. Biju tik pārsteigts, ka man no rokām pat skuveklis izkrita. Gaumīgs jociņš par to, kādi autovadītāji mēs esam. Aizņemti ar visu iespējamo un neiespējamo. Vien kārtīgi uz ceļu palūkoties neatliek laika. Un tas nav labi, draugi! Pavisam nav labi!

Kaut kā iegājies, ka tieši skaistais dzimums pie stūres ir visvairāk aizņemts ar sevis savešanu kārtībā. Ne velti veči tādās reizēs gardi nosmej – labi, ka mēs skaisti jau piedzimām! Un patiesību sakot pat nedaudz grūti iedomāties vīrieti pie stūres, kas sastrēgumā pielīdzina ūsas un bārdu, bet pie luksofora sarkanās gaismas ieziež matus ar želeju. Tas, protams, nav neiespējami, taču sievietes rokās satverta skropstu tuša vai lūpu krāsa ir daudz raksturīgāka situācija ne tikai tad, kad auto stāv, bet arī kustībā pa pilsētas ielu labirintu.

Kā likums daiļais dzimums pamanās vadīt automobili vienā rokā turot cigareti vai mūsdienās tik populāro zelējamo flomāsteru, bet otrā mobilo telefonu. Turklāt ne piespiežot to pie auss, bet turot sev priekšā kādu gabaliņu no mutes. Un tam paralēli vēl notiek visnotaļ intīmas manipulācijas – zeķu vīlītes taisnošana, svilpes zīmēšana, uzacu plucināšana un vēl ne mazums citu pikantāku lietu darīšana.

Taču atgriežamies pie drošsirdīgajiem, karstgalvīgajiem, varonīgajiem un veiksmīgajiem bruņiniekiem – vīriešu kārtas autovadītājiem jeb tiem, kurus tagad moderni dēvē par motorseksuāļiem.

Lielbritānijā veikta pētījuma dati liecina, ka pārsteidzoši palielinās motorseksuālo vīriešu skaits. Tie ir ar savu ārējo izskatu pārņemti kungi, kas, vadot automašīnu, nepārtraukti raugās atpakaļskata spogulī, jūsmojot par sevi un pielabojot izskatu. Pētījumā secināts, ka šādi vīrieši iecienījuši neliela izmēra sporta automašīnu modeļus, kā arī kabrioletus, kur tādi klimatisko apstākļu dēļ vien ir iespējami.

Saskaņā ar Lielbritānijas apdrošināšanas sabiedrības „More Than” pētījumu ar izskatu pārņemti autovadītāji jeb motorseksuāļi pēdējo gadu laikā ir izraisījuši aptuveni 2,2 miljonus autoavāriju. Vadot auto, viņi pētījuši savu izskatu atpakaļskata spogulī vai braukšanas laikā izmantojuši skaistumkopšanas līdzekļus. Tostarp pētījuma rezultāti rāda, ka motorseksuāli vīrieši ir kuplā skaitā un viņi apdraud gan savu, gan citu satiksmes dalībnieku drošību, savam ārējam izskatam pievēršot vairāk uzmanības nekā ceļam.

 Interesantā izmeklējuma rezultāti atklāj, ka atpakaļskata spogulis ir ideāli novietots, lai koptie kungi, sēžot pie stūres, varētu tajā pētīt savu atspulgu – 23 procenti aptaujāto respondentu kārto frizūru, 19 procenti pēta sejas krāsu, vēl 15 procenti vienkārši pozē, bet 10 procenti aptaujāto vīriešu pārliecinās par savu zobu baltumu. Turklāt tiek lēsts, ka 1,3 miljoni motorseksuālu vīriešu, vadot automašīnu, regulāri uzklāj sejas krēmu, mākslīgo iedegumu vai vīriešiem paredzētu pūderkrēmu.

 Attiecinot pētījuma rezultātus uz visiem vīriešu kārtas autovadītājiem Lielbritānijā, to daudzumu var lēst ap 2,9 miljoniem. Tie ir vīrieši, kas ir tik pārņemti ar savu izskatu, ka pievēršas savam atspulgam piecas līdz desmit reizes pusstundu gara brauciena laikā. Pētījumā secināts – ja ik reizi atspulgam uzmanība tiek veltīta apmēram 4,8 sekundes, tad rezultātā varam pieņemt, ka pusstundu gara brauciena laikā miljoniem vīriešu gandrīz minūti skatās paši uz sevi, nevis uz ceļu.

 Lielbritānijas ainavas, daiļais dzimums un interneta vietne „Facebook” – tie ir daži no biežāk fiksētajiem iemesliem, kādēļ, vadot automašīnu, vīrieša skatiens novirzījies no priekšā esošā ceļa. Taču, šķiet, modernā vīrieša uzmanību vairāk par visu novērš viņa paša atspulgs spogulī. Kā visizplatītākie iemesli, kādēļ motorseksuāli vīrieši iekļuvuši autoavārijā, minēta frizūras pielabošana, mākslīgā iedeguma uzklāšana un pozēšana atpakaļskata spogulī. Turklāt ar pucēšanos saistītās avārijas vidēji rada ap pusotru tūkstoti mārciņu lielus bojājumus motorseksuālu vīriešu automašīnām.

 Pētījumā secināts, ka motorseksuālu vīriešu automašīnas drīzāk līdzinās veikalu skaistumkopšanas nodaļām. Aptaujātie kungi norādīja, ka viņu automašīnās vienmēr ir visi nepieciešamie skaistumkopšanas līdzekļi. Vīrieši savās mašīnās visbiežāk glabā dezodorantu, sejas tīrīšanas salvetes, losjonu pēc skūšanās, matu suku, mitrinošo sejas krēmu, zobu pastu vai mutes skalojamo līdzekli, matu vasku vai želeju, lūpu balzamu, mākslīgā iedeguma krēmu un citu vīriešu kosmētiku.

Pie šādas atziņas nonākuši tālajā Lielbritānijā, taču arī pie mums Latvijā tālu nav jāmeklē. Kungi kļuvuši daudz kaprīzāki un piekasīgāki savam izskatam. Pareizāk sakot stiprais dzimums arvien vairāk un vairāk vēlas izskatīties nevainojami.

Kāds Latvijā labi zināms frizieris, kurš loģisku apsvērumu dēļ vēlējās palikt anonīms, zina stāstīt, ka mūsdienās kungi esot daudz prasīgāki frizūras izveidē. Pat nieka milimetra dēļ varot izcelties teju vai histērisks strīds, kamēr sievietes par to parasti pasmejoties un ļaujot labot nepilnību pašam frizierim pēc saviem ieskatiem.

Tomēr pie malas katra konkrēta autovadītāja kaprīzes un garastāvokļa maiņas. Pats svarīgākais uz ceļa ir drošība, kura nu tiek apdraudēta vēl nopietnāk. Mobilajām ierīcēm, garām ejošo meiteņu aprisēm, navigācijas sistēmai, automobiļa multimediju izklaides centra ekrāna uzstādījumiem un cigarešu aizsmēķēšanai nu uzradusies pavisam nopietna konkurence – motorseksuāļi. Un, diemžēl, bieži vien sevis apbrīnošana nav citu netikumu alternatīva, bet papildinājums, kas uz kopējā fona vēl vairāk atņem autobraucēja uzmanību no kopējās satiksmes plūsmas.

Dažādi avoti dažādi izskaidro to, ka šie kungi tiek dēvēti par motoeseksuāļiem. Šķiet pieņemamākais no tiem uzskata, ka sevis apjūsmotāji ir daļa no dīvainību pārņemtu kungu visnotaļ plaša loka. Pieskaitīti šai minoritātei tie tiek tikai un vienīgi tādēļ, ka nevaldāmie sevis kopšanas uzplūdi parasti pārņem vien automobilī pie stūres. 

Lai vai cik ticams ir šis pētījums un, cik noderīgu informāciju tas sniedz, vien varam izlobīt pašu svarīgāko – modrību un maksimālu uzmanības atdevi tieši ceļam. Nav būtiski, kura dzimuma pārstāvis pie stūres sēžot nodevies bizīšu pīšanai. Svarīgi ir tas, ka šāds autovadītājs ir bīstams sev un visiem apkārtējiem. Labākais risinājums – kosmētisko somiņu brauciena laikā novietot bagāžas nodalījumā! Visādam gadījumam – lai nekristu kārdinājumā.