Lasi starp rindiņām. Kampaņa par bērnu seksuālās izmantošanas riskiem

Šī gada pirmajos sešos mēnešos vairāk nekā 300 bērni Latvijā atzīti par cietušiem noziedzīgos darījumos, lielākā daļa jeb 59% no viņiem kļuvuši par dzimumnoziegumu upuriem. Lai izglītotu sabiedrību par bērnu seksuālas izmantošanas riskiem un to novēršanu, “Centrs Dardedze” uzsāk kampaņu “Lasi starp rindiņām”.

Kā norāda centra valdes locekle Agnese Sladzevska, kampaņas mērķis ir informēt arī vecākus un pieaugušos par to, kā novērst bērnu seksuālu izmantošanu un kā rīkoties, ja tas piedzīvots, tādējādi nodrošinot bērniem drošu bērnību. “Daudz kas ikdienā paliek apslēpts, mēs neieraugām, neizlasām, neuzzinam tādēļ, ka mums šķiet šī problēma attālināta no mums. Caur šo kampaņu mēs aicinām problēmu apzināties, aicinām vecākus apmeklēt “Centra Dardedze” mājaslapu, kur esam izmantojuši īpašu sadaļu, kas vecākiem un pieaugušajiem, kas ikdienā strādā ar bērniem, saprast, cik apjomīga ir šī problēma, kas šī ir par problēmu, kā tā izpaužas mūsdienās un kā tā var skart ikvienu bērnu. Galvenokārt, ko es kā pieaugušais varu darīt, lai pasargātu bērnu no tā.”

Rīgā izveidota arī “Ra-drošā” telpa, kurā ikvienam iespējams ne vien uzzināt, kā veiksmīgāk bērnus pasargāt no seksuālas izmantošanas, bet arī strādāt ar savām emocijām un pārdzīvojumiem, kas saistīti ar šo tēmu. 

Telpa būs pieejama vienu nedēļu līdz 12. novembrim. Ja būs pieprasījums, tad plānots, ka tā darbosies ilgāk. Tāpat arī “Centra Dardzede” sociālajos medijos būs iespēja sekot līdzi diskusijām starp vecākiem un ar speciālistiem. Foto: Freepik; ilustratīvs