Lētticīgs vīrietis zaudē lielu naudu krāpniekiem; policija to atgūst

Vīrietis piekrīt iesaistīties aktīvu tirdzniecībā internetā – naivi cer, ka ātri un viegli iegūs peļņu. Soli pa solim un tūkstoti pa tūkstotim viņš krāpniekiem pārskaitījis vairākus desmitus tūkstošus eiro. 

Valsts policijas kriminālpolicijas biroja priekšnieks Vidzemē Raimonds Kronbergs pauž, ka konkrētais process bija uzsākts pēc fiziskās personas iesnieguma, kurš savus naudas līdzekļus ieguldījis nenoskaidrotas izcelsmes finanšu platformā.

Sākotnēji vīrietis saņēmis zvanu no kādas firmas pārstāvja Krievijā, kurš uzdevies par finanšu speciālistu un izteicis piedāvājumu nopelnīt. Raimonds Kronbergs stāsta, ka saruna lielākoties tiek uzsākta krievu valodā ar vienkāršiem jautājumiem par to, vai ir vēlme uzlabot savu finanšu stāvokli, pēcāk piedāvājot risinājumus, kā gūt vieglu peļņu.

Tā kā vīrietis piedāvājumam piekritis, dalījās ar saviem personas datiem un devis piekļuvi arī savai internetbankai. Kriminālpolicijas pārstāvis pauž, ka lielākoties cilvēki pārtrauc sarunu, taču reizēm krāpniekiem izdodas ievilināt savos tīklos iedzīvotājus, tādējādi izkrāpjot naudu.

Tiek stāstīts par to, ka ir dažādi paņēmieni, kā panākt ticamību ieguldīšanai interneta lapās, piemēram, pārliecināta runāšana. Viņš bilst, ka krāpnieki ir psiholoģiski labi sagatavoti.

Zināms, ka konkrētajā situācijā ir atklātas personas, kuras veica noziegumu, un tagad šis jautājums tiek izmeklēts padziļināti. Kronbergs uzsver – tas, ka izmeklēšanas posms ir noslēdzies,  nenozīmē, ka tas ir beidzies.

Policija iesniegumu par šo gadījumu saņēma pirms vairāk nekā pusotra gada. Tagad gan izdevies daļu līdzekļu apkrāptajam vīrietim atgūt, bet ne visu.

“Iedzīvotāji uzņemas uz savu galvu, riskē ar apšaubāmiem naudas līdzekļiem, līdzekļu ieguldīšanas platformām,” policijā atzīst un piebilst, ka šis ir visai izplatīts krāpšanas veids.

Lai nepieļautu šādu kļūdu, noteikti nevajadzētu izpaust citiem informāciju par bankas un personas datiem. Tāpat arī Valsts Policija piebilst – Finanšu kapitāla un tirgus komisijas mājas lapā var pārbaudīt, vai investīciju platformas ir reģistrētas un tiesiskas darboties Latvijā.