Liepājā sašauj aktiera kaķi

Sašauti kaķi un putni - šādu ainu visai bieži novēro Liepājas veterinārārsti. Arī pagājušajā nedēļā līdz šim nenoskaidrota persona smagi ievainojusi aktiera Ērika Vilsona mīluli, iešaujot kaķim acī. Valsts policija skaidro, ka iedzīvotāji par šādiem gadījumiem praktiski neziņo, tāpēc vainīgo saukt pie atbildības nav iespējams. Lai gan veterinārārsti varot nosaukt pat konkrētas adreses, kur noziegumi pastrādāti, viņiem neesot pienākuma par to informēt varas iestādes.

Uzbrukums Ērika Vilsona kaķim pagājušajā nedēļā notika vienā no Liepājas mikro rajoniem - Velnciemā. Mākslinieks stāsta, ka šajā apkārtnē tas neesot vienīgais šāds gadījums, tomēr policijai ziņojumu neviens cits nav rakstījis. Kaķis sašauts acī, bijusi nepieciešama operācija. Tās laikā tika izņemta arī ieroča lode, kas bija iestrēgusi kaulā. Trauma vērtējama kā ļoti smaga. “Visa actiņa ir ciet, asinis tek. Es domāju, ka ace ir cauri. Es viņu ieliku kastē, rīkojos, cik ātri vien varēju. Tad piezvanīja un teica - tā ir lode no pneimatiskās šautenes. Tad es kliedzu. Kas ir galvā tiem cilvēkiem?’’ saka Ēriks Vilsons, cietušā kaķa saimnieks.

Kā stāsta viens no Liepājas veterinārārstiem, šautas brūces kaķiem un arī putniem nākas konstatēt visai bieži - ik pēc dažiem mēnešiem. Galvenokārt cietušie dzīvnieki atrasti Ezerkrasta un Velnciema mikrorajonos. Tā kā nav aculiecinieku, kuri fiksējuši šāvēju, policijai netiekot ziņots. Letālu gadījumu līdz šim nav bijis, bet traumas traktējamas kā smagas. “Diezgan bieži mēs šādus sašautus kaķus konstatējam nejauši, kad jātaisa rentgens. Ir jābūt lielai apstākļu sakritībai, lai kaķis nomirtu. Kaķim šāds šāviens lielākoties nedrīkstētu izsaukt smagas veselības problēmas - putniem gan. Putniem, ja trāpa pa galvu, tad tur uzreiz ir viss atrisināts. Ja tas ir ķermenī, tad arī šī lode ieiet dziļāk. Ja tas ir spārns, tad tas tiek salauzts, dzīvnieks laika gaitā iet bojā,’’ pauž Dzintars Tīds, veterinārārsts.

“Saskaņā ar krimināllikumu bargākais sods par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kuras rezultātā tas gājis bojā vai sakropļots, vai par dzīvnieku spīdzināšanu, ir brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem,’’ skaidro Madara Šeršņova, Valsts policijas pārstāve.

Valsts policija skaidro, ka šogad saņemts tikai viens iesniegums par sašautu kaķi. Tā kā šāvējs nav noķerts, neesot arī iespējams konstatēt, kāds ierocis ticis izmantots. Citus gadus esot bijuši ziņojumi par šāvēju, kurš, apdraudot apkārtējos iedzīvotājus, ievainojis un pat nogalinājis putnus. Tā kā aculiecinieki norādījuši uz vainīgo personu, tā saukta pie atbildības. 


Foto: Eriks Vilsons, kaķis pēc operācijas