Līvānu novada Kultūras centrs Covid-19 laikā piedāvā radošus risinājumus iedzīvotāju iepriecināšanai

Gaismas spēles uz Daugavas ledus un mūzikas skaņas bezvadu austiņās – iespēja iedzīvotājiem, ko vairākus vakarus piedāvāja Līvānu novada Kultūras centrs sadarbībā ar Līvānu stikla un amatniecības centru. Sākotnējais mērķis bija “noķert” brīdi, kad Daugavā pie Līvāniem iet ledus, dot iespēju interesentiem šo dabas parādību vērot mijiedarbībā ar cilvēka radīto noskaņu. Un, lai gan likteņupe dusēja zem ledus segas, tas nemazināja iedzīvotāju interesi.

Līvānu novada Kultūras centra menedžere Ieva Pastare stāsta, ka šī bijusi spontāna un pašiem negaidīta ideja. Tā radusies attālinātajā sapulcē. “Sākumā mēs to uztvērām kā joku, ka varētu forši pavērot ledus iešanu, jo liela daļa kolēģu arī paši to nav redzējuši. Joks, bet tad mēs sapratām, ka šī ir īstā iespēja apvienot dabas varenību un maģiju ar to, ko mēs paši varam izdarīt,” viņa pauž.

“Mums ir prieks redzēt, ka tas patīk ne tikai bērniem, kuri to izbauda kā kluso diskotēku, bet tas patīk visām paaudzēm. Tas ir ļoti foršs veids, kā ģimenēm izrauties pēc dienas, kas, visticamāk, ir pavadīta pie datora Zoom stundās un sapulcēs. Šis ir veids, kā svaigā gaisā atnākt, pavērot, atpūsties, nedomāt ne par ko citu,” atzīst Ieva Pastare.

Covid-19 laika ierobežojumi liek meklēt Līvānu novada Kultūras centram dažādus radošus veidus, kā iepriecināt iedzīvotājus. Krāsu spēles uz Daugavas ledus ir tikai viena no aktivitātēm. No 8.marta visos Līvānu novada pagastos kultūras iestāžu ēku logos skatāmas dažādu mākslinieku darbu izstādes, kas vērojamas arī vakaros, jo, iestājoties tumsai, tiek izgaismotas. Piemēram, Jersikas tautas nama logos skatāmas Ilzes Griezānes gleznas.

Dace Jankovska, Jersikas tautas nama un Sutru kultūras nama vadītāja: “Apzinājām ļoti daudzus Līvānu novada māksliniekus, amatniekus. Tiešām mums viņu novadā ir daudz. Ja nemaldos, 25 mums tika apzināti, un visi arī piekrita un teica – jā, ka viņi ir gatavi šādam izaicinājumam, ka ir gatavi izstādīt savus darbus mūsu pagastu namos.”

Izstādes skatāmas Jersikas tautas nama, Turku saieta nama, Sutru kultūras nama, Rudzātu pagasta bibliotēkas, kā arī Rožupes kultūras nama logos. Lai būtu interesantāk, ekspozīcijas ik pēc divām nedēļām tiks mainītas, kas neatkārtosies. Proti, viena izstāde “neceļos” no viena nama uz nākamo, bet gan būs skatāma tikai konkrētā nama logos noteiktajā laika periodā. Akcija, kas ilgs līdz 16.maijam, dos iespēju ikvienam iepazīt tuvāk Līvānu novada māksliniekus.

Kamēr ziema vēl neatkāpjas, Līvānu novada Kultūras centrs jau plāno nākamo pavasarīgo akciju – izveidot pastaigu maršrutus ar putnu būrīšiem. Aprīlī iedzīvotājiem būs iespēja apskatīt dažādus putnu būrīšus un ar QR kodu skenēšanas aplikācijas palīdzību klausīties latviešu tautas pasakas un dziesmas par putniem.