Mākslas elpa jaunā telpā

Pirms Ziemassvētku laikā jurģus piedzīvojusi Talsu mākslas skola. Viena no tās ēkām atzīta par neatbilstošu ekspluatācijai, tāpēc bija jāmeklē jauns risinājums. Tāds arī atradās pavisam tuvu – pāri ielai. Lai skolai palīdzētu pārcelties, ikviens talsinieks bija aicināts iesaistīties zibakcijā “Mākslas elpa jaunā telpā”.

Par gājēju ielu šobrīd pārvērtusies viena no Talsu galvenajām ielām. Gājēji gan šoreiz neparasti – pārvietojas mantu pilnām rokām. Ēka Lielajā ielā 27, kurā Talsu mākslas skola apdzīvoja daļu no otrā un trešā stāva, atrodas pirmsavārijas stāvoklī. Un kā pagaidu risinājums atrastas telpas pāri krustojumam. Bažas, vai kāds ieradīsies palīgā, izrādījās veltas. “Vienmēr saku, ka mums ir paši foršākie bērni. Tagad izrādās, ka ir arī foršākās mammas, tēti un foršākie radi, draugi, kaimiņi,” saka Katrīna Vīnerte, Talsu mākslas skolas direktore.

Starp abām ēkām notiek nemitīga kustība kā skudru pūznī, tāpēc saprast, cik patiesībā cilvēku atnāca palīgā, ir grūti. Aktīvi iesaistās arī paši bērni.

Talsu mākslas skolā mācās 125 bērni, un tās pamata telpas – turpat blakus pirmsavārijas stāvoklī esošajai ēkai – jau sen par mazu, tāpēc papildus telpas kaimiņos bija pagaidu risinājums. Sanāca uz desmit gadiem. Par pagaidu risinājumu skola sauc arī šo pārvākšanos. “Mēs esam sadzirdēti, mēs esam uzklausīti, mums tiek plānota jauna, skaista, plaša, ērta mākslas skola, ko tuvākajos gados tad arī izbūvēs, pārbūvēs, vai es nezinu, kā tas notiks. Taču taps jauna, skaista mākslas skola. Bet tik plašas telpas mums nekad nav bijušas. Un kaut vai tie plašie logi un caurstaigājamie gaiteņi… Mums pirmo reizi būs izstāžu zāle,” saka Vīnerte.

Sākotnēji bija domāts, ka zibakcija ilgs vairākas stundas, taču dalībnieku atsaucība bija tik liela, ka mantas uz jaunajām telpām bija pārnestas nepilnas stundas laikā.

Mākslas skolas komandai vēl daudz darba, lai jaunajās telpās ieviestu kārtību. Bērni mācības tajās uzsāks jaunajā gadā, kad visas atbildīgās instances būs devušas savu pozitīvo atzinumu.