“Mazputniņi” izdzied skaistākās dziesmas savai mīļajai Latvijai

Talsu novada pirmsskolas izglītības iestāžu mazo dziedātāju svētki “Mazputniņš” ir tradīcija jau vairāku gadu garumā. Ik reizi mazie dziedātāji pilda kādu īpašu uzdevumu, un šoreiz tas bija veltīts Latvijai. Mazliet bikli, bet reizē apbrīnojami drosmīgi savai Latvijai dzimšanas dienā veltīja 15 mazie dziedātāji.

Tieši Latvijas 105.dzimšanas dienai šoreiz veltīts “Mazputniņš 2023”. Tradīciju pirms astoņiem gadiem Talsu pirmsskolas izglītības iestādē “Pīlādzītis” aizsāka Baiba Brice, un, lai gan šobrīd viņa pasākumu vēro no skatītāju rindām, idejas autore ir ļoti priecīga, ka “Pīlādzītis” tradīciju turpina. Šeit piedalās bērni no visa Talsu novada pirmsskolas izglītības iestādēm, un pasākums savulaik radies kā alternatīva konkursam “Cālis”. “Jūs redzat, ka šeit nav šovs, bet pavisam citi principi. Šeit nav mikrofoni, šeit nav ārišķība. Šeit ir tas, ko skolotājs var ar bērnu kopā paveikt,” saka Baiba Brice, “Mazputniņa” idejas autore.

Mazi bērni dzied ļoti skaisti, un Vandzenes PII “Zīlīte” mūzikas skolotāja Vita Bērziņa atzīst, ka viņi arī pārsteiguma pilni. “Tu nezini, kurā brīdī, kas nāks ārā, jo mēģināt un mācīties ir viens, bet, kad viņš atnāk un uzkāpj uz skatuves, kādas viņam tajā brīdī ir sajūtas un garastāvoklis, tā viņš arī nodziedās.” 

“Mazputniņš” ir nevis konkurss, bet svētki. Katrs skolotājs sagatavo bērnu, kuru viņš uzskata par pietiekami drosmīgu un apdāvinātu. “Bērni var redzēt, kā uzstāties. Tas bērnam ir ļoti svarīgi – celt savu pašapziņu, ka es arī varu un tieku novērtēts,” saka Arta Veršāne, Talsu PII “Zvaniņš” mūzikas skolotāja.

Šogad konkursā piedalījās īpaši daudz bērnu. Interese bijusi vēl lielāka, taču daži mazie dziedātāji apslimuši. Šoreiz gan bērni mazliet biklāki nekā citkārt, taču Baiba Brice  norāda, ka patriotiskās dziesmas jau uzliek lielāku atbildību.

Brice uzsver, cik būtisks šai tradīcijai ir Izglītības pārvaldes un arī pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāju atbalsts, un daudzi no viņiem bija arī skatītāju rindās. Pēc koncerta paši mūzikas skolotāji uz lapiņām uzrakstīja, viņuprāt, veiksmīgāko priekšnesumu. “Īstenībā jau tas ir balsojums ne jau par bērnu. Tas ir balsojums par to darbu, ko skolotājs ir ielicis bērnā. Ko skolotājs ir sapratis metodiski, ko skolotājs spēj bērnā atraisīt, pamanīt šajā bērniņā. Un virzīt viņu tālāk uz augšu uz vokālajām prasmēm, uz dziesmas mīlestību.”

Dāvanas saņem visi mazie dziedātāji, lai visi justos novērtēti, un balsojuma uzvarētājs tiek paziņots pavisam nemanāmi, lai citiem bērniem nesāpētu sirds. Šoreiz kā labākais priekšnesums novērtēts sešgadīgā Renāra Krauzes darbs.