No amata gāž Siguldas novada domes priekšsēdētāju Līgu Sausiņu

Šodien ar 14 deputātu balsīm no Siguldas novada domes priekšsēdētājas amata tika atbrīvota Līga Sausiņa no Nacionālās apvienības. Pirms balsojuma viņa atzina, ka ir pārsteigta par septiņiem “savējiem”, kuri ir vērsušies aizmuguriski, neaicinot uz sarunu, tai pašā laikā izvairījušies no viņas uzaicinājumiem runāt par aktuālajiem budžeta plānošanas jautājumiem un piedāvātajiem risinājumiem. 

Līga Sausiņa uzsvēra, ka kopā ar pašvaldības kolēģiem esot izdarīts milzu darbs, veidojot šī gada budžetu, lai sabalansētu iespējas un vajadzības.

Jau ziņojām, ka vairākums jeb 14 no 19 Siguldas novada pašvaldības deputātiem 15. janvārī domei iesniedza pieprasījumu par Sausiņas atcelšanu no ieņemamā amata. Priekšsēdētājas atkāpšanos pieprasīja arī septiņi no 12 deputātiem, kas pārstāv viņas partiju apvienības sarakstu. Pieprasītāju skaitā bija arī abi domes priekšsēdētājas vietnieki Linards Kumskis no Nacionālās apvienības un Kristaps Zaļais Nacionālās apvienības.

Kā viens no galvenajiem argumentiem tika minēts Līgas Sausiņas autoritārais vadības stils, kā arī vienpersoniski vai šaurā lokā pieņemti lēmumi, kas saistīti gan ar pašvaldības ikdienas darbību, gan šī gada budžeta izstrādi.

Lai paustu atbalstu Siguldas novada domes priekšsēdētājai, pirms domes šodien notika iedzīvotāju pikets. Arī ar plakātiem rokās uz to bija ieradušies pāris desmiti cilvēku. Siguldas iedzīvotāja, pašvaldības darbiniece Zane Gatere: “Es saprotu, ka ir politika un ir spēlītes, bet spēlītēm ir jābūt godīgām. Ja tur piemin vēlētājus, spēlītei piemin domes darbiniekus, pašvaldības darbiniekus, tad tomēr man gribētos, lai tie viņiem vismaz viedokli paprasa.”

Sausiņa: “Neuzskatu, ka esmu pelnījusi to, kas šobrīd notiek, bet deputātiem ir tādas tiesības, viņiem ir tiesības lemt. Cilvēkiem ir tiesības izteikt viedokli. Ar šādu aizmuguri sajūta ir vienkārši fantastiska, jo patiesībā es visas šīs nedēļas laikā esmu sajutusi milzīgu cilvēku atbalstu. Simtiem īsziņu, simtiem telefona zvanu, atbalsts sociālajos medijos. Tā kā tas vien jau parāda, ka es tomēr savā dzīvē kaut ko esmu izdarījusi pareizi un virziens ir pareizs. Tas dod spēku turpināt. Kaut vai ar pārtraukumu, bet nākotnē.”

“Ir tā, ka mēs kā iedzīvotāji nevaram zināt, kāpēc ir šāda nostāja pārējiem deputātiem, ka viņiem tieši kaut kādā vidū vajag atstādināt no amata. Ko Sausiņas kundze ir tādu izdarījusi visam Siguldas novadam sliktu, ka viņa ir jāatstādina. Lai pastāsta, kādi fakti ir,” pauž piketa dalībniece Sanita Gabrāne.

Atbrīvojot Līgu Sausiņu no domes priekšsēdētājas amata, pagaidām amata pienākumus pildīs vietnieks Kristaps Zaļais no Nacionālās apvienības.