Ogres pērle - trīsdesmito gadu arhitektūra

Pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados Ogre bija izslavēts kūrorts, kur svaigo priežu meža gaisu smelties devās bagātās Rīgas kundes. Šī laika liecība Ogrē ir vēsturiskā arhitektura un vasarnīcas, kas vēl šodien glabā īpašus stāstus un atmiņas.

Ar vēlmi izzināt, cik savulaik izmaksāja vasaras mājas celtniecība un kādas Latvijas slavenības tajās mitinājušās, otrdienas pēcpusdienā interesenti devās izzinošā ekskursijā pa vienu no Ogres vēsturiskajiem rajoniem - Saules prospektu.

Uldis Apinis, pilsētplanotājs, ekskursijas vadītājs: “Mēs esam apsekojuši vairākas mājas, runājuši ar īpašniekiem. Iepazinušies ar dokumentiem, esam dabūjuši fotogrāfijas. Dokumentus, kas saglabājušies, kas stāsta par to, kā šīs ēkas būvētas, kādi ir bijuši likteņi, tiem cilvēkiem, kas šajās ēkās mituši. Ir pat gleznu skices. Tā kā šeit ir daudzveidīga informācija saglabājusies, vajag tikai meklēt.”

Šodien trīsdesmito gadu arhitektūra cieši mijas ar būvniecības periodu pilsētā, kas sākās līdz ar trikotāžas kombināta būvniecību. Ekskursijas organizatori - Ogres Attīstības biedrība - plāno izdot arī grāmatu par līdz šim izzinātajām vēsturiskajām ēkām un ielām Ogres pilsētā.