Operatīvajiem dienestiem nepieciešama aktuāla ielu remontdarbu informācija

Ielu remontdarbi dažādās Latvijas pilsētās ik vasaru pārtauc tik ierasto mieru. Nākas rēķināties ar slēgtām ielām un apgūtinātu piekļuvi mājokļiem. Vai būvnieki ir parūpējušies, lai remontdarbu laikā pie daudzdzīvokļu mājām var piekļūt operatīvais transports?

Aptuveni divus mēnešus Valmierā Beātes un Dārza ielās notiek siltumtrases pārbūves darbi. Tie saistīti ar jaunuzceltās katlumājas pievienošanu pilsētas kopējam siltumtīklam. Tiesa gan, izrakņātās ielas krietni apgrūtina vietējo iedzīvotāju ikdienu.

Ja pie savām mājām grūti piekļūt iedzīvotājiem, rodas jautājums, vai ārkārtas situācijā šādā vietā var piekļūt operatīvā dienesta transports. To centās noskaidrot kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, dodoties apsekot daudzdzīvokļu mājas, pie kurām notiek ielu remontdarbi.

Glābšanas dienesta pārstāvis skaidro - šobrīd, veicot ielu remontdarbus, būvnieki operatīvajiem dienestiem nosūta satiksmes organizēšanas shēmu, kā arī informē par slēgtajiem ielu posmiem, taču ļoti bieži remontdarbu laikā situācija uz ielas mainās. Posms, kas sākotnēji bija izbraucams, neparedzētu apstākļu dēļ,  nākamajā dienā jau var kļūt neizbraucams. Tāpēc operatīvie dienesti uzsver - aktuālā infomācija viņiem būtu ļoti nozīmīga.

Uzņēmuma “Valmieras ūdens” valdes priekšēsdētājs skaidro - siltumtrases pārbūves darbi Valmierā turpināsies aptuveni līdz oktorba vidum. Viņš uzsver, ja satiksmes organizēšana šajā vietā mainās, tiek izvietotas papildus ceļa zīmes.

Tiesa gan arī atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums atzīst, ka ielu remontdarbi apgrūtina piekļuvi konteineriem un ir bijuši gadījumi, kad tie nav iztukšoti. Tomēr jāatzīst, ka būvnieki ceļa darbus veic ar mērķi, lai nākotnē vide pilsētā būtu sakārtota.