“Ostas celtnieka” maksātnespējas dēļ Kuldīgas kultūras centra pārbūvei meklēs jaunu būvnieku

Pērnā gada vasarā Kuldīgas kultūras centra pārbūves darbi iesākās cerīgi, tomēr šī vasara nesusi nepatīkamas ziņas – būvdarbu veicējam SIA “Ostas celtnieks” pasludināta maksātnespēja. Šobrīd darbi apstājušies, tiek veidota dokumentācija jaunam iepirkumam. Pašvaldībā cer, ka ar jauno būvnieku izdosies noslēgt līgumu līdz gada beigām. 

Uz nožogojuma pie Kuldīgas kultūras centra vēl palikuši uzraksti, ka šo ēku pārbūvē SIA “Ostas celtnieks”, tomēr darbi te nenotiek jau kādu laiku un pirms Jāņiem pasludināta uzņēmuma maksātnespēja. Līgumu pašvaldība parakstīja pērnā gada 4. jūlijā. Uz to brīdi nebija juridiska pamata līgumu neslēgt, arī uzņēmums par zemāko piedāvāto cenu solīja darbus padarīt. 

Jāteic, ka Kuldīga nav vienīgā, kurai jāmeklē cits būvnieks. “Lursoft” Klientu portfeļa monitorings atklāj, ka pagājušajā gadā “Ostas celtnieks”, neskatoties uz to, ka tam pastāvīgi, vien ar atsevišķiem izņēmumiem, reģistrēti nodokļu parādi, uzvarējis sešos publisko iepirkumu konkursos. Kuldīgā darbi ritēja vien kādus astoņus mēnešus, uz beigām jau iekavējoties. Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas vietnieks Artis Roberts: “Šobrīd, protams, nav samaksāta visa nauda, jo līgums paredzēja, ka apmaksa tiek veikta par izpildītajiem darbiem. Bija neliels avanss, kas ir apdrošināts.”

“Ostas celtnieks” ir veicis lielāko daļu demontāžas darbu, sācis pamatu un atsevišķu sienu betonēšanu, uzsākta pāļu dzīšana. Projekta vadītāja atzīst, ka darbus iekavējuši arī jaunatklāti apstākļi, ko bez konstrukciju atsegšanas nevarēja iepriekš paredzēt. Lai sagatavotu jaunu iepirkuma konkursu, šobrīd autoriem projekts jāpapildina un jāsaskaņo. 

Kuldīgas attīstības aģentūras projektu vadītāja Madara Liekmane: “Tāpat ir nepieciešama šiem risinājumiem ekspertīze, skaņošana būvvaldē, atsevišķās institūcijās. Jātiek galā ar apjomiem, respektīvi, jāsaprot tas, ko būvnieks ir izdarījis, kas vēl jāizdara, kas ir jaunās lietas, kas nāk klāt, lai mums būtu tādu iepirkumu tāme, ko palaist uz iepirkumu.”

Tikmēr Kuldīgas kultūras centra vajadzībām pašvaldība nomā ilgu laiku neapdzīvoto Igaunijas lielveikalu ķēdes “Selver” ēku. Lielo tirdzniecības zāli darbinieki iespēju robežās piemērojuši skatītājiem. Darbinieki jokojot saka – nu mums ir kultūras lielveikals. 

Kuldīgas kultūras centra direktore Inta Burnevica: “Ir lietas, ko mēs šeit varam darīt. Ir lietas, kas ir mazliet varbūt apgrūtinātas. Nevaram nodrošināt, teiksim, pilnīgi visas teātra izrādes, jo ir ierobežoti skatuves parametri tieši augstuma ziņā. Mēs esam apmierināti ar to, kā šajā situācijā mums ir jādzīvo.”

Darbus pabeigt bija plānots pusotra gada laikā, izmaksas ir astoņi miljoni eiro. Šķiet, ka vispriecīgākais par darba dunas apklušanu ir stārķu pāris, kas pavasarī nekādi nebija pierunājams doties ģimenes ligzdu vīt citur, viņiem aug divi stārķēni.