Palielinās gultas vietu skaitu Covid-19 pacientiem reģionālajās slimnīcās

Covid-19 inficēto skaits ikdienu aug, mediķu prognozes liecina, ka aptuveni 10% no saslimušajiem ik dienas nonāk slimnīcā. Tas nozīmē, ka šo pacientu ārstēšanā papildus gultas vietas jāatvēl ar reģionālajām slimnīcām. Ārstniecības iestādes reģionos pauž gatavību uzņemt pacientus.

Latvijas ārstniecības iestādēs šodien ārstējās 170 Covid-19 pacienti. To skaits ar katru dienu turpina pieaugt, pēc vasarā gūtās nelielās atelpas arī reģionālajām slimnīcām atkal jāgatavojas atvērt papildus gultas vietas Covid-19 pacientiem.

Šobrīd Vidzemes slimnīcā ārstējas iekšķīgo slimību pacienti, bet jau nākamajā nedēļā tur tiks atvēlētas 20 gultas vietas Covid-19 pacientiem. Terapijas otrajā nodaļā Covid-19 pacientiem pēc nepieciešamības iespējams atvēlēt 27 gultas vietas. Savukārt intensīvajā terapijā - trīs gultas vietas smagi slimiem pacientiem. “Mums jau terapijas nodaļā gandrīz 20 pacientu ir tagad, kādus izrakstīsim, kādi būs jāpārvieto, vai jāraksta ārā ātrāk, mājiniekiem rūpes jāizņemas,” saka Uģis Muskovs, SIA “Vidzemes slimnīca” Valdes priekšsēdētājs.

Vidzemes slimnīcā, līdzīgi kā Jelgavas pilsētas slimnīcā, Jēkabpils reģionālajā slimnīcā un Rēzeknes slimnīcā, jaunu Covid-19 pacientu uzņemšana ir apturēta kopš 15. jūlija. Jelgavā, Rēzeknē un Jēkabpilī šobrīd vēl gaida Veselības ministrijas rīkojumu uzņemt Covid-19 pacientus. “Mēs pilnībā tam esam gatavi, Uzņemšanas nodaļa gatava, arī nodaļas gatavas un arī tehniskās iekārtas gatavas,” pauž Kārlis Smilga, SIA “Jelgavas pilsētas slimnīca” valdes loceklis.

“Tiklīdz mēs saņemsim informāciju, ka mums ir jāatver, ja valstī ir tāda nepieciešamība, tā mēs uzreiz atveram. Konkrēti vērsim vaļā 30 vietas ar iespēju gultas palielināt,” saka Marita Zeltiņa, SIA “Rēzeknes slimnīca” valdes priekšsēdētāja.

“Uzturam šo te gatavību uz 25 gultām, kas ir iespējams atvērt, neietekmējot citu profilu pacientu stacionēšanu,” pauž Margarita Meļņikova, SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” valdes priekšsēdētāja.

Tikmēr Daugavpils reģionālajā slimnīcā Covid-19 pacientu ārstēšana nav apstājusies ne mirkli. Šobrīd šeit stacionārā ārstējās 68 pacienti no visas Latgales, ārstniecības iestāde ik nedēļu par aptuveni 20 palielinās Covid-19 pacientiem atvēlēto gultas vietu skaitu. Iestādēs pauž satraukumu, ka pēdējā laikā stacionārā nonāk cilvēki aizvien smagākā stāvoklī. “Diemžēl starp tiem smagajiem ir cilvēki daudz ar lieko svaru, hroniskām slimībām, tad jācīnās ne tikai ar Covid-19, bet ar masveida hroniskām saslimšanām un problēmām, kuras paasinās, pielietojot vēl antibiotikas, un tas ir kā apburts riņķis,” saka Grigorijs Semjonovs, SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” valdes loceklis.

Arī Liepājas reģionālajā slimnīcā Covid-19 pacientu uzņemšana un ārstēšana turpinājās visu vasaru. Šodien Liepājas reģionālajā slimnīcā ārstējās 14 Covid-19 pacienti, tai skaitā viens bērns, trīs personas atrodas smagā stāvoklī. Turpinoties pacientu pieaugumam Kurzemes reģionā, jau nākamnedēļ pacientus esot gatava uzņemt arī Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca. 


Foto: Freepik